minulé AKCE na těchto stránkách

Moji milí, 2.2. SLAVÍME
IMBOLC neboli HROMNICE
 • Podle starých zvyků slavíme svátek probouzejícího se života, klíčících semen a nových začátků. Probouzející se medvědi přinášejí s sebou na zem sazenice a semínka, která pro nás v podsvětí schovávala paní Holle ( Persefona ) a ty začínají pomalu vystrkovat růžky ze země :-) Pokud máte pole, měli byste vyorat první brázdu ;-) 
 • Hromnice jsou také oslavou boha Peruna, který byl pro naše předky bohem blesků a ohně. A proto se tento den světí svíčky, které měli po zbytek roku chránit lidi před úderem blesku a požáry. Takovou svíčku si uděláte snadno, když vezmete jakoukoli svíčku do rukou a budete ji potírat olejem od jejího středu oběma rukama do obou konců a prosit u toho Peruna, aby jí požehnal ochranou silou.
 • A nezapomeňte si udělat rituál splněných přání ;-) Do květináčku dejte papír s napsaným přáním, které do tohoto roku máte. Může to být nový projekt, pro který chcete požehnání. Navrch pak nasypte semínka a uhlaďte hlínu a dál už jen čekejte, jestli vzejdou a začnou růst, případně kvést ;-) V tu chvíli jste požehnání dostali.
 • Oslavy svátku Imbolc jsou oslavou definitivního vítěztví Slunce a dny se od teď budou znatelně prodlužovat - začíná období síly, radosti a plodnosti.
 • Ukliďte výzdobu z Vánoc, vyčistěte krby a doma utřete prach a umyjte okna ;-)
 • K oslavám si připravte jídla z mléčných výrobků, aby byla šťavnatá. Dále kořeněná jídla a pití ( např. punč nebo svařené víno a také medovinu ) a slavte od rána až do rána - letos nám to vyšlo na víkend, tak není, co řešit ;-)
(-: Krásné a veselé oslavy :-)
EliškaB.
 
...................................
 
....................................................................................
21.12.
nastává zimní slunovrat neboli pohanský nový rok 
:-) Všichni, kdo to cítíte jako já, slavte!!! 
******
Jak název napovídá - vrací se nám slunce ( pohanská tradice mluví o tom, že se Slunce znovu rodí ), začíná vítězit světlá strana světa a dny se začínají pomaličku prodlužovat. Od tohoto dne pracují jiné vibrace a přichází čas na nové životní úkoly. Křesťanská tradice překryla tyto oslavy Vánocemi ale mnohé zvyky zůstaly.
 
Tradice svátku slunovratu velí toto: projděte si dům, otevřete okna a dveře a vezměte nádobí ( hrnce, pokličky... ) a lomozte s nimi. Tím vyženete starý rok, aby mohl do čistého prostředí přijít rok nový ;-) 
 
Upečte si kulaté koláčky jako symboly Slunce a uvařte si svařák s kořením. 
 
Pokud nemůžete rozdělat oheň venku, tak si doma zapalte svíčky nebo krb a oslavte přírodu ( a koneckonců tím i sami sebe ), která má za sebou temné období ničeho a opět ( i když to zatím nevidíme ) začíná ožívat ;-)
 
Šťastný a veselý ;-) 
Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
 
...............................................................................
..............................................................................
 
FANDÍME TICHÝM OSLAVÁM KONCE A ZAČÁTKU ROKU
připojte se také k oslavám 
bez rachejtlí a ohňostrojů
Tisíce lidí tráví dva dny v roce ve sklepích, koupelnách, stájích a výbězích, kde uklidňují svá zvířata. A to jen proto, že se někdo druhý rozhodl vyhodit do vzduchu několik tisíc korun. Přijde vám to normální? Pokud ne, připojte se i vy k oslavám svátků bez hlučných rachejtlí a ohňostrojů. Je řada tichých způsobů - najděte je a udělejte radost těm, kteří by také rádi slavili, ale kvůli chvilkové radosti jiných nemohou.
........................................................................

Dnes 2.12. to je celých krásných deset let, kdy MAGICKÝ KRÁMEK s dobrou náladou otevřel poprvé své dveře všem těm, kteří potřebují trochu té dobré nálady načerpat. Nechápu, jak to mohlo takhle rychle utéct...pamatuju si na to jako by to včera 

:-)

Za tu dobu se tu odehrálo mnoho věcí, přednášek, kurzů a akcí...prošla tudy tuna zboží, prošly tudy stovky lidí, pomoci jsem mohla stovkám klientů a radost si u nás udělaly stovky zákazníků. Krámek rostl a dnes je z něj skoro puberťák. Za tu dobu jsem se posunula i já, přibylo mi přijmení a narodila se nám dcera - malá čarodějnice 

:-)

Dobře víte, že si vážím jednoho každého z vás, kteří k nám do Krámku dorazí a protože jste mi za ty roky udělali radost spoustou dárků, které jste donesli, podporou, pochvalami a krásnou energií, rozhodla jsem se, že budeme slavit v duchu: My slavíme a Vy dostanete dárky 

:-)

Ke každému nákupu dostanete v prosinci v Krámku dárek. 

K nákupu do 500,- malý  a

  k nákupu nad 500,- velký 

;-)

těšit se můžete na dárky od sponzorů, poukazy, minerály, šperky, esoterické pomůcky i byliny a další, další a další překvapení :-)

přijďte slavit s námi a odstartovat dalších 10 společných let 

.................................

 

HALLOWEENSKÁ SOBOTA 
28.10. 
9:00 - 16:00
Vážení a milí :-)
Zveme vás opět po roce do Krámku, abyste spolu s námi oslavili čarodějnický konec roku, pobavili se, ochutnali něco dobrého a na chvilku se zastavili ve shonu a stresu a načerpali u nás něco málo dobré nálady :-)
A na co se u nás budete moci těšit? :-) Tak třeba na:
 
 • strašidelnou výzdobu k pobavení a třeba i inspiraci
 • čerstvé Halloweenské svíčky, které pomáhají docílit duševní rovnováhy
 • čarodějnické občerstvení 
 • dýňovou polévku jako dárek na zahřátí srdce, duše i žaludku
 • bohatou várku minerálů, kterou jsme si byli právě vyzvednout a ještě voní dalekou Afrikou, kde nám ji s láskou zabalili 
 • nádherné stříbrné šperky s drahými kameny, jako je smaragd, tanzanite, rubín nebo safír
 • mamčin bylinkový stůl 
 • a samozřejmě fůru dobré nálady ;-)
 •  
 •  

..................................

SUPERÚPLNĚK 1.8.23 ve 2031
Nezapomeňte dnes oslavit a vzdát hold tomuto silnému úkazu. Využijte jeho obrovské energie k dobití energie, očistě sebe a vzdání holdu MatceZemi. 
 
Pokud nám bude počasí přát, užijte si ho přímo pod širým nebem. Jděte v noci ven, posaďte se do světla superúplňku, nasávejte jeho sílu, nechte se očistit. Obzvlášť ženy by měly jít ven a "opalovat" se v jeho světle a vstřebávat ho do sebe.
 Vyneste na jeho světlo své talismany, kameny a minerály, magické nástroje, které používáte. Dejte do skleněného džbánu vodu a nechte si ji nabít. Ale hlavně si vychutnejte atmosféru, která doprovází tento silný jev.
 
***
....................................................................................................
 
..................................................

21.7. KD Kamenice nad Lipou

LETNÍ Odpočinkový a kouzelný čarodějnický večer 

Dovolte mi pozvat vás na již tradiční setkání v Kamenici nad Lipou :)
na počet volných míst a pro rezervaci volejte prosím na číslo 606 078 925 :-)
 
Ze srdce, Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
 
*****
.........................................................................
 
Moje milé a úžasné čarodějnice :-)
Děkuji za oba čarodějnické víkendy, které jsme společně prožili na Pálavě a doufám, že energie z nich nám všem dlouho vydrží :-) Já tedy na ní jedu pořád a oba termíny mě neskutečně uzdravili, jak po zdravotní, tak mentální stránce :-) Odešla ode mě cysta, která mě provázela od podzima a opustila mě i vleklá rýma, která mě provázela od února. Na obojím jsem usilovně pracovala, ale teprve Pálava pomohla uzdravení dokončit :-)
Připomněla jsem si, že né vždy musí být po našem a občas je dobré změnit plány a poslouchat TyNahoře :-) A přesvědčila jsem se, že nás mají TamNahoře rádi a stačí si přát a pokud je to přání pro nás dobré, pak nám rádi vyjdou vstříc a mnohem víc. 
Ráda jsem viděla, že jste si dovolili odpočívat a být volné a sami sebou. Meditace na Strachotíně proti srdci Pálavy, ranní vítání, ranní koupání v jezeře, povídání a i naše společné koupání v jezeře během Svatojánské noci a následný svatojánský rituál, to všechno byl úžasně osvobozující zážitek a jsem šťastná, že jste našli tu nespoutanou, vědomou čarodějnici, která ve vás dřímala a užili jste si to semnou :-)
 
Těším se opět na viděnou a nové zážitky, které nám Pálava přinese, ze srdce Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
 
....................................................................................
Milé a úžasné dámy,
dlouho odkládaný a tolik očekávaný 
ČARODĚJNICKÝ VÍKEND NA PÁLAVĚ 
je tu!
11.5. - 14.5. ( OBSAZENO )
22.6. - 25.6. ( OBSAZENO )

Pojďte si odpočinout a nabrat síly do míst, kde se odpradávna rodil život. Energie Pavlovských vrchů je monumentální. Příroda je stvořila z vápence v moři a posléze vyzvedla do výšky jako trůn pro svá pohanská božstva, pro své pohanské bohyně. Pálava je totiž žena. Je to silná energie ryzího ženství.

A já Vás milé ženy zvu, abyste přijely za mnou na toto posvátné místo a odpočinuly si od běžného života. Abyste načerpaly sílu a energii do svého těla. Abyste našly vnitřní klid a radost pro svoji duši a získaly inspiraci pro svojí budoucnost.

 

Během prodlouženého víkendu se o vás budu starat výhradně já a představím vám základy čarodějnictví a pohanství během volně vedených seminářů a přednášek.

Každý den vás čekají malé i velké meditace a rituály. Malé v místě, kde budeme bydlet a velké na silných energetických místech v okolí.

Budete mít i dostatek volného času na odpočinek a rozjímání nebo spánek.

 

Během tohoto čarodějnického víkendu budete mít možnost najít sebe, naučit se základy čarodějnické praxe, vzpomenout si na své touhy a přání a probudit v sobě čarodějnici :-)

 

ČARODĚJNICKÝ VÍKEND 

PROGRAM VÍKENDU

veškeré informace zde

 

:-)

........................

8.5.
VII. MAGICKÝ DEN
MAGICKÝ KRÁMEK s dobrou náladou
8:00 - 16:00
Vážení a milí návštěvníci :-)
***
Přijďte s námi oslavit náš tradiční Magický den do Magického krámku s dobrou náladou. Letos už 7.ročník a my se na vás opět těšíme s jarním elánem, dobrou náladou a netradiční magickou atmosférou a řadou krásným novinek :-)
 
NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?
 • krom tradičních rituálních svíček jsme pro vás ukuli zlatou a stříbrnou, které představují Boha a Bohyni - ženskou a mužskou sílu
 • moje mamka pro vás vytvořila nádherné kamenné rituální svícny
 • těšit se můžete opět na moji mamku bylinkářku, která nachystá bylinkový stůl plný ochutnávek a informací - tentokrát na téma Sůl nad zlato. Poznat, ochutnat a zakoupit budete moci 15 druhů solí z celého světa!!! Znáte perlovou, modrou perskou, pouštní nebo zelenou hawajskou? Přijďte se seznámit ;-)
 • nabídnu vám čerstvou várku kamenů a minerálů - novinky, které jsem vám dovezla z tajemných dálek :-) apatit, chromdiopsit, labradorit nebo překrásný surový chryzokol a také obrovské anděle z onyxu
 • nová a čerstvá je pro vás nachystaná i várka bylinkových krémů, včetně halloweenského hitu - muchomůrkového
 • těšit se můžete i na malou, ale štědrou tombolu, jak už je zvykem :-)

 

a mnoho mnoho dalšího 

P.S.: A letos už vás bude obsluhovat také naše malá čarodějnice a moc se na to těší ;-) 

 
 
 
Přijďte si užít čarodějnické pondělí, odpočinout a poveselit se s lidmi stejně naladěnými - měsíc lásky začíná :-)
 

***
 
Těšíme se na vás, EliškaB. a spol. :-)
.................................................................................................................
 
Vážení a milí :-)
Blíží se nám Velikonoce a přesto, že ty čarodějnické ( tedy Ostaru ) jsme už oslavili, tak proč si neužít krásné a barevné jaro i oslavou těchto křesťanských. 
Kdo nestihl Ostaru, pojďte to teď napravit :-)
V Krámku najdete dnes i zítra speciální velikonoční svíčky ve skořápkách, které přinesou do vašeho domova energii lásky, zdraví, hojnosti a porozumění :-) Můžete se inspirovat a udělat si znich krásnou výdobu, jako my a nebo je dát jako dárečky svým blízkým :-)
...............................................................................
..............................
21.12.
nastává zimní slunovrat neboli pohanský nový rok 
:-) Všichni, kdo to cítíte jako já, slavte!!! 
******
Jak název napovídá - vrací se nám slunce ( pohanská tradice mluví o tom, že se Slunce znovu rodí ), začíná vítězit světlá strana světa a dny se začínají pomaličku prodlužovat. Od tohoto dne pracují jiné vibrace a přichází čas na nové životní úkoly. Křesťanská tradice překryla tyto oslavy Vánocemi ale mnohé zvyky zůstaly.
 
Tradice svátku slunovratu velí toto: projděte si dům, otevřete okna a dveře a vezměte nádobí ( hrnce, pokličky... ) a lomozte s nimi. Tím vyženete starý rok, aby mohl do čistého prostředí přijít rok nový ;-) 
 
Upečte si kulaté koláčky jako symboly Slunce a uvařte si svařák s kořením. 
 
Pokud nemůžete rozdělat oheň venku, tak si doma zapalte svíčky nebo krb a oslavte přírodu ( a koneckonců tím i sami sebe ), která má za sebou temné období ničeho a opět ( i když to zatím nevidíme ) začíná ožívat ;-)
 
Šťastný a veselý ;-) 
Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
.......................................................................................................
 
FANDÍME TICHÝM OSLAVÁM KONCE A ZAČÁTKU ROKU
připojte se také k oslavám 
bez rachejtlí a ohňostrojů
Tisíce lidí tráví dva dny v roce ve sklepích, koupelnách, stájích a výbězích, kde uklidňují svá zvířata. A to jen proto, že se někdo v sousedství rozhodl vyhodit do vzduchu několik tisíc korun. Přijde vám to normální? Pokud ne, připojte se i vy k oslavám svátků bez hlučných rachejtlí a ohňostrojů. Je řada tichých způsobů - najděte je a udělejte radost těm, kdo by také rádi slavili, ale nemohou.
 
........................................................
 
!!!OBSAZENO!!!
( podzimní ) Odpočinkový a kouzelný čarodějnický večer s EliškouB.
21.11.
od 17h v KD
KAMENICE NAD LIPOU
 
Vážení a milí moji :-)
Dovolte mi opět Vás pozvat na čarodějnický večer ( tentokrát podzimní ) do Kamenice nad Lipou. Opět bude zajímavý a nabitý program, opět bude něco na zub a opět se jistě sejdeme ve skvělé skupině lidí a vytvoříme nádhernou energii, ze které budeme moci čerpat, po zbytek roku, než nám zase začne rok nový, plný světla a slunce :-)
 
 
Ze srdce, Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
 
*****
.........................................................................
 
OTEVÍRACÍ DOBA V LISTOPADU
Vážení moji milí zákazníci, na základě anketního hlasování jsem otevíračku na další měsíce upravila tak, aby vám vyhovovala, co nejvíce. Jednotlivé dny budu zveřejňovat vždy včas s dostatečným předstihem ;-)
 
ČT   24.11.  14:00 - 16:30
PO   28.11.  14:00 - 16:30
 
další dny budou zveřejněny ;-)
 
..................................................

!Halloweenskou soutěž - vyhodnocení!

Hlavní cenu jste si odhlasovali a je jí POUKAZ NA 50% SLEVU NA ČARODĚJNICKÝ VÍKEND NA PÁLAVĚ, což je opravdu pecka

a vítězem této ceny je:

Anna SMEJKALOVÁ

Gratuluji a těším se na viděnou :-)

 
...................................................................
Vážení moji milovaní :-)
Vítejte v novém školním roce, vítejte v prvním podzimním měsíci a vítejte do "klidnější" části roku :-) 
Bude tomu rok, od chvíle, kdy jsme na svět přivítali naši krásnou Elišku. Utíká to neskutečně a já si pořád ještě užívám rodičovskou dovolenou :-) Nicméně, nezahálím ani po stránce čarodějnické a připravuji pro vás spoustu novinek a úžasných akcí, na které se neskutečně těším! ;-)
 • Připravuji čarodějnické odpočinkové večery s meditacemi a rituály a ochutnávkami čarodějnických receptů
 • Těšit se můžete na dlouho chystaný a vymazlený prodloužený čarodějnický víkend na Pálavě
 • Připravila jsem vám také vylepšený kurz výkladu karet ;-)
 • Dokončuji pro vás Čarodějnickou kuchařku a už teď se těším, až se uvidíme na tradiční Halloweenské sobotě :-)
Přátelé, čeká nás úžasný podzim a ještě lepší nový rok ;-))
 
 
Vaše čarodějnice, EliškaB. :-))
 
..............
HALLOWEENSKÁ SOBOTA 
29.10. 
9:00 - 16:00
Vážení a milí :-)
29.10. přijďte za námi do Krámku oslavit magický Halloween, tedy čarodějnický konec roku :-) Připravíme si pro vás:
 • strašidelnou výzdobu k pobavení a třeba i inspiraci
 • čerstvé černé svíčky
 • speciální halloweenské svíčky 
 • vysušená letošní vykuřovadla, připravená k použití
 • dýňové čarodějnické muffiny 
 • dýňovou polévku ZDARMA
 • novou várku minerálů 
 • a samozřejmě fůru dobré nálady ;-)
 
........................................................................................................................
!Červnová soutěž - vyhodnocení!

Hlavní cenu jste si odhlasovali v minulé anketní otázce a je jí poukaz na nákup zboží v hodnotě 1.000,-

OTÁZKA: Které minerály se používají, když má člověk pocity marnosti, beznaděje a při sebedestruktivních sklonech? Které jsou zdrojem životní síly a ukazují nám, že tu všechno má nějaku cenu a hodnotu?

správná odpověď

B) Zkameněliny

A výhercem hlavní ceny je pan

Miroslav Janů 

...................

24.6.

Kamenice nad Lipou

 
Odpočinkový a kouzelný čarodějnický večer s EliškouB.
 
Vážení a milí moji :-)
Děkuji neskutečně moc za nádherný večer, který jsme si společně užili :-)
Rituály byly silné, meditace byla uvolňující, čokoládu jsme si dali po vzoru starých tradic hezky v kruhu kolem ohně a celé to bylo opravdu silné. Doufám, že všichni dojeli dobře domů :-) Bouře uctivě čekala, až se rozejdeme ale cestou domů od vás mě doprovázela a já si to užívala, protože to patřilo k celému večeru a byla to pro mě ta správná tečka :-)
 
Děkuji a příště se na vás opět budu moc těšit na dalším podobném setkání :-*
 
Ze srdce, Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
 
*****
.........................................................................
 
 
 
.............................................
 
KRÁSNÝ A ÚSPĚŠNÝ KVĚTEN
Přátelé, kamarádi :-)
Tak tohle je moje magnólie ( mamka s tátou ji sázeli, když mě čekali ;-) ) a řeknu vám, že takhle nádherně už hodně dlouho nekvetla...nakonec, jí se vždycky dařilo podle toho, jak se zrovna dařilo mně - tak má u správného stromu života být.  ;-) Ať i Vám se daří, kvetete a sílíte a přeji nádherný měsíc plný lásky a radosti :-)
 
................................................
 
***
JARNÍ MAGICKÁ SOBOTA
Přijďte s námi oslavit příchod jara
MAGICKÝ KRÁMEK s dobrou náladou
19.3. 930 - 1600
Vážení a milí návštěvníci :-)
***
Jaro se nám rozbíhá a pokud ani vy už nemůžete doma vydržet, protože se těšíte ven za sluníčkem a těšíte se na nové energie a sílu, která k nám brzy začne z Matky Země prýštit, tak mám pro vás super tip ;-) 
Zajděte 19.3. za námi do Krámku a přijďte s námi sdílet energie jara, oslavit svátek Ostara, který bude za dveřmi a popovídat si a přijít na jiné myšlenky ;-) já myslím, že to potřebujeme všichni.
 
Můžete se dozvědět něco o oslavách jara v minulosti, o tom, jaké rituály si o tomto svátku udělat a co pro nás vlastně příchod jara znamená. V Krámku bude i moje mamka, takže se můžete zeptat na bylinky, detoxikační recepty a nebo si vyzkoušet její skvělé krémy z jarních bylinek, které teď naše pleť po zimě potřebuje jako sůl ;-)
 
Přijďte si užít čarodějnickou sobotu, odpočinout a poveselit se s lidmi, stejně naladěnými - je jarooo :-)

***
 
Těšíme se na vás, EliškaB. a spol. :-)
 
 
UPOZORNĚNÍ: prosíme všechny návštěvníky, aby měli po celou dobu své návštěvy na akci nasazenou roušku, né kvůli nám ale kvůli naší malé Elišce!
Děkujeme za to, že jste ohleduplní!
:-)
***
.............................................................................
Během svátku Hromnic jsme pro Vás připravili Vaše milované svíčky hromničky - Perunovky :-) Vhodné pro rituály zlepšování sebevědomí, síly a jiskry, když potřebujete zajistit šťastný průběh nějakého projektu a v neposlední řadě slouží klasicky jako ochrana přes bleskem :-)
V Krámku budou k dispozici od příštího týdne :-)
 
.................................

Moji milí, slavíme
IMBOLC neboli HROMNICE
 
 • Podle starých zvyků slavíme svátek probouzejícího se života, klíčících semen a nových začátků. Probouzející se medvědi přinášejí s sebou na zem sazenice a semínka, která pro nás v podsvětí schovávala paní Holle ( Persefona ) a ty začínají pomalu vystrkovat růžky ze země :-) Pokud máte pole, měli byste vyorat první brázdu ;-) 
 • Hromnice jsou také oslavou boha Peruna, který byl pro naše předky bohem blesků a ohně. A proto se tento den světí svíčky, které měli po zbytek roku chránit lidi před úderem blesku a požáry. Takovou svíčku si uděláte snadno, když vezmete jakoukoli svíčku do rukou a budete ji potírat olejem od jejího středu oběma rukama do obou konců a prosit u toho Peruna, aby jí požehnal ochranou silou.
 • A nezapomeňte si udělat rituál splněných přání ;-) Do květináčku dejte papír s napsaným přáním, které do tohoto roku máte. Může to být nový projekt, pro který chcete požehnání. Navrch pak nasypte semínka a uhlaďte hlínu a dál už jen čekejte, jestli vzejdou a začnou růst, případně kvést ;-) V tu chvíli jste požehnání dostali.
 • Oslavy svátku Imbolc jsou oslavou definitivního vítěztví Slunce a dny se od teď budou znatelně prodlužovat - začíná období síly, radosti a plodnosti.
 • Ukliďte výzdobu z Vánoc, vyčistěte krby a doma utřete prach a umyjte okna ;-)
 • K oslavám si připravte jídla z mléčných výrobků, aby byla šťavnatá. Dále kořeněná jídla a pití ( např. punč nebo svařené víno a také medovinu ) a slavte od rána až do rána. 
(-: Krásné a veselé oslavy :-)
EliškaB.
 
..........................................................................................
 

***PF 2022***

**Vážení klienti, drazí přátelé a milovaná rodino!***

*Jako vždy touto dobou, dovolte mi popřát šťastný začátek nového kalendářního roku, roku 2022!*

**Rok '21 byl rokem dvou tváří. Rokem smrti a rokem nového života současně – takové ale nové začátky bývají. Letos se v mém okolí a jistě i ve vašem narodilo spoustu nových malých lidiček. Matka Příroda ví, co dělá a když na jedné straně bere, na druhé straně dává. Děti se narodily i tam, kde v to nikdo nedoufal a nebo nikdo nečekal. Ukázalo se, že naděje tu opravdu nikdy neumírá a je třeba v ní věřit a jen počkat na správnou dobu a neplést se do práce vyšším silám, protože ty vždy ví, proč, co a jak dělají :-)

A pokud jsou děti naše budoucnost, pak právě v nich hledejme ztělesnění naděje a s tím je také vychovávejme.

 

Když jsem vloni psala, že letošek bude o nových začátcích, ani ve snu by mě nenapadlo, že tou dobou už tato slova nepíšu sama, ale spolu s naší malou Eliškou. U nás se tedy moje věštba naplnila, stejně jako ve spoustě jiných rodin. A tam, kam nepřiletěl čáp, tam se zase měnila práce, stěhovalo se, loučilo se a nacházelo se :-) Z reakcí, které ke mně po celý rok chodily ze všech koutů vím, že letošek nebyl tak špatný, jak se na první pohled zdá. A tentokrát Pokáč tak úplně pravdu nemá, když zpívá, že nám chybět nebude. Každý rok by nám chyběl...každému...vždycky.

 

Přeji nám všem, ať je nový rok s dvojkou na konci klidnější a méně kontrastní než byl letošní. Budeme v něm řešit vztahy. Milostné, kamarádské, mezilidské ale i vztah k sobě samému. S tím bude souviset komunikace a věřte, že nás v tom dvojkový rok náležitě prozkouší. Kdo byl u mě na semináři Čárový kód, ten v roce novém jistě využije nejedno cvičení a informaci z něj :-)

Soustřeďte se tedy v roce 2022 především sami na sebe a na to, jak ve svém okolí vystupujete a jak se ke komu chováte, protože to se odrazí právě ve vašich vztazích. Rok extrémů pominul, proto žádné povyšování se, ani žádné ponižování. Tím, že si vytvoříte lepší vztah sami k sobě, budete mít lepší i vztahy se svým okolím ;-)

Dopřejte si čas pro sebe a ty, které milujete a se kterými je vám dobře, ale se společností to nepřehánějte. V novém roce to bude hlavně a především o klidu. Odměňujte se, pečujte o sebe, odpočívejte... Rok 2022 pojměte jako jedny velké lázně pro své tělo i duši. Rok 2023 bude o práci, tak ten nastupující využijte k odpočinku a načerpání sil – budete je potřebovat.

A jestli se stane, že Příroda nás bude mít v roce 2022 plné zuby a sešle na nás vichřice, tornáda a povodně, nezanevřete na ni a vydržte - bude líp ;-)

*

*Všem děkuji za spolupráci, podporu, lásku a přízeň v roce tomto a pevně věřím, že se i v roce novém budeme vídat s dobrou náladou!*

 

*Ať celý rok prožijeme a nikoli pouze přežijeme a hlavně pevné zdraví a nervy, vám přeji ze srdce a s úctou!*  

Vaše EliškaB. :-)

....................................................

 

FANDÍME TICHÝM OSLAVÁM KONCE A ZAČÁTKU ROKU
připojte se také k oslavám 
bez rachejtlí a ohňostrojů
Tisíce lidí tráví dva dny v roce ve sklepích, koupelnách, stájích a výbězích, kde uklidňují svá zvířata. A to jen proto, že se někdo v sousedství rozhodl vyhodit do vzduchu několik tisíc korun. Přijde vám to normální? Pokud ne, připojte se i vy k oslavám svátků bez hlučných rachejtlí a ohňostrojů. Je řada tichých způsobů - najděte je a udělejte radost těm, kdo by také rádi slavili, ale nemohou.
...........................................................................................................
 
21.12.
nastává zimní slunovrat neboli pohanský nový rok 
:-) Všichni, kdo to cítíte jako já, slavte!!! 
******
Jak název napovídá - vrací se nám slunce ( pohanská tradice mluví o tom, že se Slunce znovu rodí ), začíná vítězit světlá strana světa a dny se začínají pomaličku prodlužovat. Od tohoto dne pracují jiné vibrace a přichází čas na nové životní úkoly. Křesťanská tradice překryla tyto oslavy Vánocemi ale mnohé zvyky zůstaly.
 
Tradice svátku slunovratu velí toto: projděte si dům, otevřete okna a dveře a vezměte nádobí ( hrnce, pokličky... ) a lomozte s nimi. Tím vyženete starý rok, aby mohl do čistého prostředí přijít rok nový ;-) 
 
Upečte si kulaté koláčky jako symboly Slunce a uvařte si svařák s kořením. 
 
Pokud nemůžete rozdělat oheň venku, tak si doma zapalte svíčky nebo krb a oslavte přírodu ( a koneckonců tím i sami sebe ), která má za sebou temné období ničeho a opět ( i když to zatím nevidíme ) začíná ožívat ;-)
 
Šťastný a veselý ;-) 
Vaše kartářka, EliškaB. :-)
.......................................................................................................
OTEVÍRACÍ DOBA
prosinec 2021

po 20.12. 14:00 - 16:30
út 21.12. 14:00 - 16:30
st 22.12. 14:00 - 16:30
čt 23.12. 14:00 - 16:30

 
Lednové dny opět zveřejníme :-)
................................................................................
19.11. 
ÚPLNĚK A ZATMĚNÍ MĚSÍCE
začátek období sebenalezení
19.11. v pátek nás čeká velmi silné a nevšední zatmění měsíce, který bude zároveň v úplňku. Čarodějnicky nastává období, které skončí až zaměním měsíce v novoluní 4.12.. Toto období bude obdobím, kdy se máme stáhnout do ticha a klidu, kdy máme uzdravovat věci a události v sobě samém a pokud možno se vyhýbat co nejvíce mezilidským kontaktům. 
Věnujte se sobě. Udělejte si očistný rituál s černými svíčkami, detoxikujte tělo bylinkami, nepřetěžujte ho námahou, dělejte si očistné koupele, neunavujte psychiku, odpočívajte, meditujte, komunikujte se svým já a omezte komunikaci s jinými lidmi a choďte, jak jen můžete do přírody, kde čerpejte sílu, energii a čerstvý vzduch. Toto období má člověku ukázat, jak je hrozně maličký proti silám Země a energiím Vesmíru a kdo se neztiší, aby pochopil, toho to náležitě a spravedlivě vytrestá ;-)
 
Jak je toto období náročné, tak je ale úžasné, když ho správně pochopíte. Můžete o sobě neuvěřitelně moc zjistit, nalézt v sobě odpovědi a znovu získat fyzickou energii :-)
 
Myslím na Vás, Vaše čarodějnice EliškaB. :-)
 
 
.................................
"Vážení moji milí zákazníci :-) 
29.9. ve 23:19 jsme společnými silami s mým mužem přivedli na svět naši krásnou dceru Elišku. Elišku v pořadí čtvrtou. Vážila 4040g a v náručí nám přistála za rovné 4h od nástupu do nemocnice - takže se s tím moc nepárala :-). 
Krámek má tedy dočasně upravenou otevírací dobu - sledujte ji na webu a nebo, pokud budete cokoli potřebovat, tak pište - ráda vám vyjdu vstříc, když to bude jen trošku možné :-)
...........................................................................................................
 
Otevírací doba 
1.10. do odvolání
___________
Po: pouze po domluvě
Út: pouze po domluvě
St: pouze po domluvě
Čt: pouze po domluvě
Pá: pouze po domluvě
 
"Vážení moji milí zákazníci :-) 
29.9. ve 23:19 jsme společnými silami s mým mužem přivedli na svět naši krásnou dceru Elišku. Elišku v pořadí čtvrtou. Vážila 4040g a v náručí nám přistála za rovné 4h od nástupu do nemocnice - takže se s tím moc nepárala :-). 
 
Krámek na pár týdnů zůstane zavřený a fungovat bude jen formou vydávání zboží, které si přes sms objednáte a nebo formou objednání se na konkrétní termín návštěvy ;-). Není problém se domluvit, jen musíte napsat, že něco potřebujete ;-)
Zásoby na prosinec ( vánoční dárky ) si ale dělat nemusíte, v prosinci bude Krámek fungovat už v běžné, i když mírně upravené, otevírací době. Sledujte webovky a všechno se včas a průběžně dozvíte."
"Vážení moji milí zákazníci :-) 
Pokud se naše malá slečna rozhodne narodit, což může být každým dnem, tak zůstane Krámek na pár týdnů zavřený a fungovat bude jen formou vydávání zboží, které si přes sms objednáte a nebo formou objednání se na konkrétní termín návštěvy ;-). Není problém se domluvit, jen musíte napsat, že něco potřebujete ;-)
Zásoby na prosinec ( vánoční dárky ) si ale dělat nemusíte, v prosinci bude Krámek fungovat už v běžné, i když mírně upravené, otevírací době. Sledujte webovky a všechno se včas a průběžně dozvíte."
 
Otevírací doba v KRÁMKU
26.9. - 1.10.
___________
Po: pouze po domluvě
Út: pouze po domluvě
St: pouze po domluvě
Čt: pouze po domluvě
Pá: pouze po domluvě
...........................................................
 
Krásné oslavy podzimní rovnodennosti, přátelé :-)
Oslavte nástup podzimu ve velkém stylu :-) 
nezapomeňte si udělat výzdobu z plodů z letošní sklizně, nezapomeňte poděkokvat své zahrádce za všechno, co se na ní letos urodilo a hlavně nezapomeňte si všechny ty dobroty užít ;-)
Připravte si třeba super koktejl z rakytníku a zahradních ostružin, který vám nastartuje imunitu a potěší oko ;-)
Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
 
...............................................................................................
 
Dovolte mi vás všechny pozvat na výstavu mamčiných lapačů snů a mých minerálních náramků z chirurgické oceli do knihovny v Pelhřimově, která se bude konat od 13.9. v naučném oddělení :-)
............................................................
vyhodnocení
!!!Velká letní soutěž!!!

( Celkem DORAZILO 25 ODPOVĚDÍ )

V této soutěži jste měli zaslat maličký fotografický příspěvek z místa, kam jste si zajeli v červenci odpočinout. A nám tím dát tip na takové místo, které by nebylo moc známé a přesto je nádherné ;-)

 

Nakonec jsem krom jednoho vítěze a jedné ceny udělila i místo druhé a místo třetí :-) protože všechny příspěvky, které dorazily byly nádherné a velmi zajímavé :-)

 

Tak tedy 

1.MÍSTO - kurz výkladu karet

rybník Vestec u Jesenice

LENKA MAŠKOVÁ

 

2.MÍSTO - čakrová sada kamenů

Lojzova Paseka na Lipně

JANA VOHARČÍKOVÁ

 

3.MÍSTO - sada 3 náramků na míru

Leba - Polsko

LUCIE SEDLÁKOVÁ

 

Všechny vítěze prosím, aby mě kontaktovaly z mailu, ze kterého mi posílali příspěvek a domluvíme se na detailech ;-)

Všem ostatním, kteří se nebáli a poslali svůj tip na krásné místo velmi děkuji a těším se, že se i příště zúčastní :-)

 

............................................

 

SVATOJÁNSKÁ NOC :-)
Dnes vrcholí slavnosti začínající letním slunovratem a končící právě touto Svatojánskou nocí :-) 
Užívejte si magickou a tajemnou noc, plnou zázraků a pohádkových úkazů, přes den sbírejte bylinky, dejte nějaký ten dárek MatceZemi a vstřebejte, co nejvíc pozitivního slunce, které je teď právě na vrcholu, dřív než nám opět začne sestupovat a dny se začnout krátit :-)
 
A pokud nevíte, co tyto svátky znamenají a jak byste je mohli příště slavit, doporučuji navštívit po prázdninách jednu z mých přednášek o pohanském kole roku, kde se o nich i zvycích s nimi spojených dozvíte úplně všechno :-) A věřte mi, že budete okouzlení tím, jak magické může být plynutí času během roku ;-)
 
Krásné oslavy, EliškaB. :-)
***
 
RITUÁL SVATOJÁNSKÉ NOCI
24.6. 2400
posledních 5 míst
 
:-)
.......................................................
Vážení zákazníci :-)
V Krámku vás teď budeme obsluhovat ve dvou
Letos jsem dostala svoji první květinu a dárky ke Dni matek :-) Začátkem podzima totiž nebudeme už jen dva ale rovnou tři :-) 
 
S tím souvisí jisté změny v otevírací době. Ta by již sice mohla být na základě vládních nařízení opět běžná, nicméně ji musím čas od času přizpůsobit jistým zařizováním a povinnostem :-) 
 
Proto prosím, abyste si každý týden zkontrolovali aktuální otevírací dobu tady na webu nebo na účtu Krámku u Googlu ;-)
 
Nic jiného se v chodu Krámku do podzima nemění, dál jsem tu pro Vás a těším se, že se opět můžeme vídat ;-)
 
 
Těším se na shledání,
Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
.........................................................................................................

...Dubnová soutěž...

( celkem došlo 28 správných a 16 špatných odpovědí )

"Soutěžní otázka na měsíc duben se týká svátku Letnic. Letos je oslavíme 23.května a přesto, že se vypočítávají z křesťanských svátků Velikonoc, tak jejich původ vychází z pohanské tradice, ve které na ně navazují svátky slunovratu. Narozdíl od slunovratu jsou ale Letnice v závislosti na datu Velikonoc pohyblivé.
Jedním z tradičních a velmi krásných zvyků Letnic je přinášení darů ke studánkám. Ten by určitě stál za vyzkoušení ;-)."

Moje otázka byla: Jaký je tradiční pokrm, který se při oslavách Letnic podává a z čeho se vyrábí?

A) Zelená polévka - z kopřiv

B) Kosmatice - smažené květy černého bezu - správně

C) Pražucha - pšeničná mouka a slanina

A harmonizaci čakerného systému vyhrává

Katka Dolejší 

Výherkyni gratuluji a prosím, aby mi napsala z mailu, ze kterého posílala odpověď a domluvíme se na detailech :-) Všem ostatním děkuji za účast v soutěži a těším se příště :-)

..................................................................
Beltane
Krásný Beltane, přátelé!
Žádné oslavy svátku upalování čarodějnic ( to bylo skutečné historické období v dějinách lidstva a není na něm nic ke slavení )! Ale svátky, které oslavují definitivní vzestup jara a pád Morany - zimy. Oslavy znovuobnovení sexuálních a plodících sil přírody. Rozdělejte oheň a slavte život a jeho nádheru a sílu a vzdejte poctu zimě a smrti, které se starají o rovnováhu ;-)
 
Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
 
.............................................................................
 

....Vyhlášení vítězů....

Soutěže

o nejkrásnější jarní věneček

( celkem dorazilo 32 příspěvků )

1.místo - poukaz na rodinné focení

Petra MUSILOVÁ

2.místo - sada náramků z drahých kamenů

rodina ŠUDOMOVÁ

3.místo - sada náramků z drahých kamenů

Klára JANÁČKOVÁ

Děkuji VŠEM ZA NÁDHERNÉ příspěvky ;-) Nebylo snadné si vybrat. Koukala jsem na originalitu i netradiční zpracování tradic ;-) 

Vítězům gratuluji a prosím, aby mi napsali z mailu, ze kterého posílali příspěvek - domluvíme se na detailech :-)

Vaše EliškaB. :-)

.............................................................................................................................

RITUÁL JARNÍ ROVNODENNOSTI

VYČIŠTĚNÍ ENERGETICKÝCH POUT S UPÍREM

Přátelé a kamarádi :-)

Dnes o půlnoci pro vás udělám slibovaný rituál k příležitosti jarní rovnodennosti :-)

Do poslední chvíle jsem čekala, pro jakou možnost se rozhodnete a vyhrálo očištění od energetických pout s upírem. Každý máme ve svém okolí někoho takového, kdo nám saje energii a nebo rovnou přes energetické pole ubližuje...a je jedno, jestli je ze současnosti nebo z minulosti.

Pokud se chcete k dnešnímu rituálu přidat, pak stačí abyste:

 • o půlnoci našli klidné místo, kde si pohodlně sednete
 • zapálíte si černou svíčku, do ruky si vezmete černý turmalín a kolem sebe rozmístíte růženíny (alespoň 2, ideálně 4)
 • zapalte si vonnou tyčinku s libovolnou vůní 
 • vezměte papírek, na který napište jméno člověka, se kterým máte energetické pouto, které vám ubližuje ( nemusíte mít strach, rituál tomu člověku neublíží! pouze se přeruší pouto mezi vámi )
 • papírek sevřete pevně v rukách a zavřete oči a představte si poslední situaci střetu s onou osobou, kdy vám ublížila - vše prožijte naplno s emocemi, plačte, křičte...dělejte, co budete cítit
 • v tuto chvíli se energie nás všech, kteří se budeme rituálu účastnit spojí a rychleji a silněji bude účinkovat
 • až budete cítit, že nastala správná chvíle ( je to chvíle, kdy emoce zeslábnou a vám se na obličeji rozlije úsměv z pocitu vzedmutí hrdosti a síly a odhodlanosti nad upírem zvítězit ), vezměte papírek a spalte ho nad černou svíčkou
 • držte ho hořící tak dlouho, dokud neucítíte bodnutí bolesti - nepouštějte ho ze strachu před bolestí dřív - bolest pomáhá se odtrhnout
 • zbytky popela odhoďte do připraveného talíře a nechte dodoutnat - popel následně odneste ven ( pokud děláte rituál uvnitř ) a hoďte ho pryč po větru
 • pokud cítíte, že rituál skončil, běžte se osprchovat a spát - odpovědi můžou přijít ve snu
 • pokud se chcete vrátit ještě na místo a chvilku u svíčky posedět s kameny a myšlenkami, klidně to udělejte
Druhý den po rituálu nezapomeňte hodně pít, aby se všechno uvolněné vyplavilo a pokud přijde pláč nebo vztek, pak ho nechte také proběhnout. Druhý den je všechno možné - i to, že potkáte onoho upíra náhodou na ulici, abyste si mohli vyzkoušet, že rituál zabral a spojení není ;-) 
Hodně štěstí a užijte si dnešní půlnoční rituál! :-)
Vaše EliškaB. :-)

..........................................................................................

:-) Šťastnou a veselou jarní rovnodennost (-:
Od teď nám vládne Vesna, bohyně jara - užívejte si krásné dlouhé dny! 
 
EliškaB.
***
.............................................................................................................
 

!Únorová soutěž - vyhodnocení!

 ( Celkem dorazilo: 35 správných a 11 špatných odpovědí )

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste si odhlasovali, že hlavní cenou v této soutěži bude Harmonizace čakerného systému ;-). Kdo by po loňském roce nepotřeboval trochu vyladit, viďte :-) Proto držím palce a těším se na hojnou účast. 

OTÁZKA: Pro všechny návštěvníky mé přednášky o pohanském kole roku bude tato otázka jistě opět brnkačka. ;-) Máme za sebou kouzelné oslavy svátku Imbolc neboli Hromnic. Který svátek budeme slavit nyní? Který přichází jako další v pořadí po Hromnicích? ;-)

A) Ostara - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

B) Litha

C) Mabon

Výherce jsem vylosovala ze všech správných došlých odpovědí a stává se jím:

Vladimíra PODANÁ

Srdečně gratuluji vítězce a prosím, aby mi napsala z mailu, ze kterého posílala odpověď do soutěže a domluvíme se na detailech ;-)

Všem ostatním děkuji za účast a těšte se na novou soutěž ;-)

.......................................................................................................................

!Lednová soutěž - vyhodnocení!
( celkem odrazilo 52 odpovědí a z toho 27 správných )
V minulé anketní otázce jste si odhlasovali hlavní výhru, kterou se tedy na vaše přání stala sada náramků z minerálů a chirurgické oceli pro muže a ženu na míru v hodnotě 750Kč. 

2.2 slavíme krásný svátek, který nám - sice ještě neviditelně ale už přece jen - přivádí jaro. Říká se, že od svátku Hromnic se začínají probouzet medvědi a přinášejí nám semínka a cibulky z podsvětí a příroda se pomaličku pod sněhem začíná probouzet. Tento den můžete dělat rituál na nové začátky a plnění snů. Stačí, když zasijete pár semínek z loňské sklizně do květináčku, budete si přitom šeptat svá přání, nezapomente poděkovat za vše, co v životě máte a pak přání napsané na papíře vložíte k semínkům do hlíny. 

Říká se mu také Svátek bohyně Brigid nebo Perunův svátek a svíčky v tento den připravené jsou oběma těmito bohy požehnány. A jelikož Perun je bůh hromu a blesku, krom jiného, tak tyto svíčky chrání dům před úderem blesku a my je známe jako hromničky. Ti z vás, kteří budou chtít, můžete si je již tradičně zakoupit u mě v Krámku, protože vám je s láskou každoročně připravuji ;-)

OTÁZKA: Jakým jiným dalším pojmenováním se nenazývá svátek Hromnice neboli pohansky Imbolc? 

A) Svátek kojících ovcí

!B) Svátek dloužících se dnů - správná odpověď!

C) Svátek světel

Výhercem hlavní ceny se stává:

Eva MEDOVÁ

výherkyni gratuluji a prosím, aby mi napsala z mailu, ze kterého posílala odpověď do soutěže a domluvíme se na detailech ;-)

Všem ostatním děkuji za účast ;-)

.............................................................................................................................

***PF 2021***

**Vážení klienti, drazí přátelé a milovaná rodino!***

*Dovolte mi popřát šťastný začátek nového kalendářního roku, roku 2021!*

**Rok '20 byl rokem nula, kdy nic starého nekončí a nového nezačíná. Byl přípravou pro roky budoucí. Až tímto rokem novým nám opravdu začne nové desetiletí a jak jsme se na něj letos připravili, tak takové ho budeme z velké části mít. 

Letošek nám ukázal, jak směšné jsou lidské plány, a jak zbytečné je hysterické lpění na životě beze změn. Když si TiNahoře ( a nebo i jen ti nahoře ) umanou, tak s tím nic nezmůžeme, ani slzami, ani prosbami, ani veškerou láskou na světě :-) Letošek nám víc než všechny roky předtím ukázal, jak je důležité žít teď a tady a neztrácet čas něčím, co si nepřejeme, tam, kde být nechceme a s tím, s kým si nerozumíme, protože čas je velmi cenné platidlo a nikdy nevíme, kolik ho máme ještě na účtu. ;-)

Letošek se nás snažil naučit lidskosti a tomu, že hranice svobody jednoho končí tam, kde začínají hranice toho druhého. Jak moc se to povedlo lidi naučit si odpovězte každý podle své zkušenosti :-)

Letošek nám daroval svobodu. I přesto, že řada lidí křičí, že nám svobodu naopak sebral - je totiž těžké umět se svobodou správně naložit, když nám ji někdo dá a spoustě lidem je lépe v zápřahu povinností, plánů a příkazů, když nemusí řešit své možnosti a volby. Ale zkuste se na situace, do kterých se vinou letošní pandemie dostáváme dívat ne jako na trest, ale jako na příležitost, pak se to snad bude všem zvládat lépe.

 

Přeji nám všem, ať je tedy nové desetiletí s dvojkou na začátku nádherným obdobím. Ať ani v roce novém nezapomínáme na lidskost a ohleduplnost, aby byly stále důležitější než vyhlášky a příkazy. Ať nezapomínáme sami na sebe, abychom žili život svůj a nikoli cizí. Ať nezapomínáme na minulost, ale nežijeme v ní. Ať si připravujeme půdu pro budoucnost, ale těšíme se přítomností. A především, ať jsme zdraví, spokojení a šťastní, protože jen spokojený a šťastný člověk nemá potřebu vyčerpávat své okolí. :-)*

 

*Všem děkuji za spolupráci, podporu, lásku a přízeň v roce tomto a pevně věřím, že se i v roce novém budeme vídat s dobrou náladou!*

 

*Ať celý rok prožijeme a nikoli pouze přežijeme a hlavně pevné zdraví a nervy, vám přeji ze srdce a s úctou!*  

Vaše EliškaB. :-)

___________________________

FANDÍME TICHÝM OSLAVÁM KONCE A ZAČÁTKU ROKU

připojte se také k oslavám 

bez rachejtlí a ohňostrojů

 

Tisíce lidí tráví dva dny v roce ve sklepích, koupelnách, stájích a výbězích, kde uklidňují svá zvířata. A to jen proto, že se někdo v sousedství rozhodl vyhodit do vzduchu několik tisíc korun. Přijde vám to normální? Pokud ne, připojte se i vy k oslavám svátků bez hlučných rachejtlí a ohňostrojů. Je řada tichých způsobů - najděte je a udělejte radost těm, kdo by také rádi slavili, ale nemohou.

 

..................................................................................................

 
Zimní slunovrat
21.12. v 11:02 
nastává zimní slunovrat neboli pohanský nový rok 
:-) Všichni, kdo to cítíte jako já, slavte!!! 
******
Jak název napovídá - vrací se nám slunce ( pohanská tradice mluví o tom, že se Slunce znovu rodí ), začíná vítězit světlá strana světa a dny se začínají pomaličku prodlužovat. Od tohoto dne pracují jiné vibrace a přichází čas na nové životní úkoly. Křesťanská tradice překryla tyto oslavy Vánocemi ale mnohé zvyky zůstaly.
 
Tradice svátku slunovratu velí toto: projděte si dům, otevřete okna a dveře a vezměte nádobí ( hrnce, pokličky... ) a lomozte s nimi. Tím vyženete starý rok, aby mohl do čistého prostředí přijít rok nový ;-) 
 
Upečte si kulaté koláčky jako symboly Slunce a uvařte si svařák s kořením. 
 
Pokud nemůžete rozdělat oheň venku, tak si doma zapalte svíčky nebo krb a oslavte přírodu ( a koneckonců tím i sami sebe ), která má za sebou temné období ničeho a opět ( i kdyžto zatím nevidíme ) začíná ožívat ;-)
 
Šťastný a veselý ;-) 
...................................................
...........................................................................................
 
PROSINCOVÝ RITUÁL
k oslavám ZIMNÍHO SLUNOVRATU
Moji milovaní :-)
Jak jste si už zvykli, tak je tradicí, že u příležitosti oslav různých pohanských svátků, dělám pro vás vždy rituály na nějaké téma jako dárek ;-) Tentokrát je tím tématem "Spojení s duchovním Průvodcem".
Zúčastnit se ho opět můžete nadálku podle návodu semnou a doufám, že si ho pořádně užijete a bude se vám líbit :-) 
 
Zde najdete vysvětlení k rituálu, jeho popis i průběh s návodem, jak se zúčastnit a také nákupní seznam, aby vám k němu nic nechybělo :-)
 
Krásné dny, Vaše čarodějnice EliškaB. :-)
 
 
..................................................................
!Halloweenská soutěž - vyhodnocení!

"Jak jistě všichni víte, konec řijna patří oslavám jednoho ze dvou největších keltských svátků - Samhainu ( neboli Halloweenu ). Jedná se o pohanský konec roku, kdy vládu na zemi přebírá temná strana. V tento den se na zem vracejí duchové a zlé mocnosti získávají na síle. Jedním ze způsobů, jak se jim bránit, bylo vyřezávání strašidelných obličejů nejprve do vydlabané řepy a později do měkčích dýní. Rozsvícení světla v takové dýni před domem způsobilo, že se zlí duchové vyděsili a nechali dům i s jeho majiteli napokoji." 

Přišlo mi od vás celkem 22 příspěvků, ze kterých jsem vybrala tři ukázkové - ten vítězný jste si vybrali v anketě a je jím:

Martina KOUMAROVÁ

Vítězce velmi gratuluji a prosím, aby mi napsala z mailu, ze kterého přišel tento příspěvek, abychom se domluvili na detailech předání výhry. Všem ostatním děkuji za účast a těším se u příští soutěže :-)

Hlavní cenu jste si odhlasovali v anketě a je jí sada masážních kamenů v hodnotě 2.500,- 

..........................................................................................

!Srpnová soutěž - vyhodnocení!

( cekem dorazilo 42 odpovědí )

Vítězkou se stává:

IVETA PILAŘOVÁ s tímto příspěvkem

Můj nejoblíbenější letní zvyk, na který se celou zimu těším je procházka v trávě na boso. Miluju ten pocit hebké trávy pod nohama. Ten krásný pocit volnosti.
 
Až tráva poroste vzhůru
až slunce ohřeje půdu
až nohy své vyzuji si z bot
až skřivan zazpívá bez not
až vítr pohladí mou tvář
až jaro ukáže svou zář
až kroky mé poplují travou
až myšlenky proletí mi hlavou
až radost zaplaví mou duši
jak šťastná jsem málo kdo tuší...

 vítězka ode mne získává ANDĚLSKÝ OBRAZ MALOVANÝ PŘÍMO NA MÍRU ;-)

Všem, kteří se zúčastnili děkuji za řadu krásných příspěvků a vítězku prosím, aby mi napsala a domluvíme se na detailech předání ceny ;-)

..........................................................................

!ČERVENCOVÁ soutěž - vyhodnocení!

( celkem dorazilo 35 správných a 26 špatných odpovědí )

OTÁZKA: Na svých přednáškách o léčivé síle minerálů hovořím vždy o trojici nerostů, kterým říkám "základní trojice", Která z následujících možností obsahuje všechny tři minerály z této trojice?

A) křišťál, adulár, citrín

B) růženín, ametyst, křišťál

C) achát, ametyst, adulár

a portrétní fotografování spojené s proměnou vyhrává:

Soňa KŘÍŽOVÁ

Výherkyni gratuluji a prosím, aby mi napala z mailu, ze kterého posílala odpověď :-) Všem ostatním děkuji za účast :-)

...................................................................................................
 
***
LETNÍ MAGICKÁ SOBOTA
25.7. 800-1600
UPOZORNĚNÍ: prosíme všechny návštěvníky, aby měli po celou dobu své návštěvy na akci nasazenou roušku a při vstupu použili připravenou dezinfekci ;-) 
Děkujeme za to, že jste ohleduplní!
Vážení a milí návštěvníci :-)
V loňském roce měla Magická letní sobota u vás velký úspěch a všichni jsme si ji neskutečněužili :-) Letos nás tedy o poslední červencové sobotě najdete opět v našem Magickém krámku a opět s dobrou náladou ;-)
***
Dovolte mi tedy pozvat vás na výjimečnou sobotu k nám do Havlíčkova Brodu, kdy budeme mít v Krámku otevřeno pro všechny, kteří se k nám ve všední dny nedostanou, pro všechny, kteří si chtějí udělat super prázdninový výlet a pro všechny, kteří chtějí mít pohodovou čarodějnickou sobotu :-)
Připravené pro vás budou: nová várka kamenů a minerálů, luxusní náramky a šperky z kamenů a minerálů z chirurgické oceli zn. EliškaB. :-) Stejně tak černé svíčky, vykuřovadla a v Krámku bude i moje mamka bylinkářka s čerstvě připravenými bylinnými čaji a vámi oblíbenými bylinkovými krémy a novými channelingovými andělskými obrázky se vzkazy a meditačními obrázky se stromy.

***
Přijďte si popovídat, nakoupit nebo jen načerpat energii a pozdravit nás :-) rádi vás uvidíme!
Jako překvapení na vás budou letos čekat speciální letní čarodějnické chuťovky a osvěžení ;-)
MALÁ LETNÍ TOMBOLA s řadou super cen, ve které vyhrává úplně každý lístek  ;-)
 
Těšíme se na vás, EliškaB. a spol. :-)
 
UPOZORNĚNÍ: prosíme všechny návštěvníky, aby měli po celou dobu své návštěvy na akci nasazenou roušku a při vstupu použili připravenou dezinfekci ;-) 
Děkujeme za to, že jste ohleduplní!
***
.............................................................................
 
Moji drazí a milí :-)
Všem přeji krásný měsíc červenec, krásné prázdniny a spoustu úžasných zážitků ;-) A nezapomeňte: užívat a nikoli jen přežívat ;-))
Snídejte venku v trávě na dece, choďte se dívat na kopec na západ slunce, trhejte bylinky, koupejte se za úplňku někde venku a plňte si sny a tajná přání. Je před námi kouzelný letní čas :-)
 
..........................................................................
 
celkem dorazilo: 82 odpovědí
!Červnová soutěž - vyhodnocení!

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste vybrali hlavní cenu, kterou bude v této soutěži soukromý kurz výkladu karet.

 A výhercem této krásné ceny se stává:

Petra KRATINOVÁ

Jednoduché to měli tentokrát všichni, kdo pravidelně navštěvují moje čarodějnické přednášky nebo Krámek ;-)

OTÁZKA: Která bylinka se v čarodějnictví používá nejtradičněji pro očištění se od energetických upírů?

A) Růže

B) Divizna

C) Chrpa - správná odpověď ;-)

Výherkyni ze srdce gratuluji a prosím, aby mi napsala ze mailu, ze kterého posílala odpověď do soutěže, abychom se mohli domluvit na podrobnostech ;-) Všem ostatním děkuji za účast, EliškaB. :-)

.................................................................................

Moji milí,
přeji vám krásný vstup do prvního letního měsíce, ačkoliv čarodějnicky si na oslavu začátku léta ještě trochu počkáme :-) Přeji všem, ať máme krásné léto, plné pohody a díky všemu, co jsme se snad za těch posledních pár měsíců naučili, ať si ho užijeme víc než kdykoli předtím :-)
Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
..................................................................................................................
 
DNEŠNÍ SUPERÚPLNĚK ve 2000
Nezapomeňte dnes oslavit a vzdát hold druhému superúplňku v letošním roce. Využijte jeho obrovské energie k dobití energie, očistě sebe a vzdání holdu MatceZemi. 
Klasický úplňkový rituál splnění přání nechte na zítra, kdy nás čeká kulminace měsíce v řádném úplňku, ale dnes si užijte tu neuvěřitelnou sílu tohoto magického úkazu, kdy je nám měsíc nejblíže. Třetí superúplněk a zároveň poslední tohoto roku nás čeká v květnu, kdy se tím uzavře tento mystický cyklus tří.
Počasí nám bude přát a proto toho využijte. Jděte v noci ven, posaďte se do světla superúplňku, nasávejte jeho sílu, nechte se očistit. Vyneste na jeho světlo své talismany, kameny a minerály, magické nástroje, které používáte. Dejte do skleněného džbánu vodu a nechte si ji nabít. Ale hlavně si vychutnejte atmosféru, která doprovází tento silný jev.
***
...........................................................................
VELKÝ BŘEZNOVÝ RITUÁL
Vážení a milí,
Velký březnový rituál měl tentokrát rekordních 100 účastníků :-) 
Byl neskutečně silný a energie během něj mě dokázaly na celou hodinu rozbrečet. Byl to neskutečný pocit, kdy jsem přes své slzy brečela vaše bolesti ale také vaši lásku a touhy a cítila jsem obrovskou úlevu, jak z vás odcházelo všechno špatné a zůstávalo a sílilo to dobré a sílil klid a pochopení. 
Všechno proběhlo přesně jak mělo a opět mě ( jako při každém rituálu ) překvapilo, kolik energie se v každém z nás schovává - jen ji v sobě probudit :-) 
.................................................................................................
Krásné a silné jaro nám všem!
Moji drazí,
současné události, které postihly postupně celý svět a právě se s nimi v plném rozsahu pereme my, nám brání vidět a užít si za poslední léta neskutečně krásné jaro. Jaro, které právě teď oficiálně začalo. 
Potkala nás lekce, o kterou jsme si tak trochu říkali. Pořád jsme měli na všechno málo času - teď ho máme dost. Nestíhali jsme - teď není, co stíhat. Pořád jsme nadávali na své blízké - teď se o ně bojíme. Pořád jsme si nerozuměli - teď musíme být spolu a pochopit se. Přáli jsme si hodně zdraví a brali to jen jako frázi - teď to vyslovujeme všichni vážně, jako kouzelné zaklínadlo a doufáme, že bude fungovat. Máme pochopit, že nejsme pány tvorstva a začít být pokorní a vděční za to, že tu můžeme těch několik desítek let být. Teď vidíme všichni, jak maličko stačí a všechny ty naše velké a neodkladné plány jdou do p...ryč ;-)
Tak snad se poučíme ;-) a vrátíme se zpět k původním hodnotám, začneme si mezi sebou povídat, odpočineme si a využijeme čas k věcem, na které jsme doteď neměli čas a přestaneme si lézt na nervy po jedné společně hodině v jedné místnosti, zpomalíme, uklidníme se, najdeme se...
***
A ještě jednu věc teď hodně silně vnímám. 
V PFce na tento rok jsem psala toto: "Ať nezapomínáme na lidskost a ohleduplnost, aby byly stále důležitější než vyhlášky a příkazy."
A teď si ještě víc než v zimě myslím, že jsou věci, které by měly být samozřejmé, aniž by nám je někdo musel pořád říkat a jejich dodržování hlídat pomocí pokut a postihů. Ale pokud to nejde a jsou pro někoho stále ještě důležitější vyhlášky než lidskost, pak se má pořád hodně co učit a snad mu právě tato letošní lekce pomůže v tom být lepším a tolerantnějším člověkem, který nekouká jen na svůj konfort a své potřeby, ale chápe, že všichni jsme součást jednoho celku.
 
Všem nám tedy přeji hodně zdraví, pochopení, tolerance, sil a děkuji všem, kteří přispívají k tomu, aby příroda viděla, že si přeci jen zasloužíme druhou šanci ;-)
 
Ať to brzy společně zvládneme,
Vaše čarodějnice, EliškaB. :-)
...............................................................................................
 

SOUTĚŽ  PRO MĚSÍC ÚNOR - vyhodnocení

( Celkem dorazilo odpovědí: 28 správných a 18 špatných )

OTÁZKA: Který čarodějnický recept bychom nezařadili do zamilovaného menu na svátek sv. Valentýna ( nebo kdykoli jindy, když budeme chtít rozpoutat vášně ), protože se nejedná o afrodisiakum? ;-)

správná odpověď byla: 

B) Palačinky ze žaludové mouky s hložinkovým džemem

Vítězem se stává a poukaz na párové focení vyhrává:

Zuzana KŘÍŽOVÁ

;-) Výherkyni moc gratuluji a všem ostatním, kteří se zúčastnili děkuji a přeji hodně štěstí zase v příští soutěži (-;

.......................................................................................................................

Moji milí, tento víkend slavíme
IMBOLC neboli HROMNICE
 • Podle starých zvyků slavíme svátek probouzejícího se života, klíčících semen a nových začátků. Probouzející se medvědi přinášejí s sebou na zem sazenice a semínka, která pro nás v podsvětí schovávala paní Holle ( Persefona ) a ty začínají pomalu vystrkovat růžky ze země :-) Pokud máte pole, měli byste vyorat první brázdu ;-) 
 • Hromnice jsou také oslavou boha Peruna, který byl pro naše předky bohem blesků a ohně. A proto se tento den světí svíčky, které měli po zbytek roku chránit lidi před úderem blesku a požáry. Takovou svíčku si uděláte snadno, když vezmete jakoukoli svíčku do rukou a budete ji potírat olejem od jejího středu oběma rukama do obou konců a prosit u toho Peruna, aby jí požehnal ochranou silou.
 • A nezapomeňte si udělat rituál splněných přání ;-) Do květináčku dejte papír s napsaným přáním, které do tohoto roku máte. Může to být nový projekt, pro který chcete požehnání. Navrch pak nasypte semínka a uhlaďte hlínu a dál už jen čekejte, jestli vzejdou a začnou růst, případně kvést ;-) V tu chvíli jste požehnání dostali.
 • Oslavy svátku Imbolc jsou oslavou definitivního vítěztví Slunce a dny se od teď budou znatelně prodlužovat - začíná období síly, radosti a plodnosti.
 • Ukliďte výzdobu z Vánoc, vyčistěte krby a doma utřete prach a umyjte okna ;-)
 • K oslavám si připravte jídla z mléčných výrobků, aby byla šťavnatá. Dále kořeněná jídla a pití ( např. punč nebo svařené víno a také medovinu ) a slavte od rána až do rána - letos nám to vyšlo na víkend, tak není, co řešit ;-)
(-: Krásné a veselé oslavy :-)
EliškaB.
 
...........................................................................................
FANDÍME TICHÝM OSLAVÁM KONCE A ZAČÁTKU ROKU
připojte se také k oslavám 
bez rachejtlí a ohňostrojů
Tisíce lidí tráví dva dny v roce ve sklepích, koupelnách, stájích a výbězích, kde uklidňují svá zvířata. A to jen proto, že se někdo v sousedství rozhodl vyhodit do vzduchu několik tisíc korun. Přijde vám to normální? Pokud ne, připojte se i vy k oslavám svátků bez hlučných rachejtlí a ohňostrojů. Je řada tichých způsobů - najděte je a udělejte radost těm, kdo by také rádi slavili, ale nemohou.
 
...................................................................................................
Vážení a milí :-)
Dovolte mi poděkovat za všechny nádherné maily s přáním k Vánocům i novému roku i za krásné reakce na moji PFku :-) Není v mých silách na každý mail zvlášť odpovědět, ale věřte mi, že si jich nesmírně vážím a tolik lásky a štěstí kolik v každém tom přání bylo, to je hotový balzám pro duši, srdce i tělo :-)
Děkuji i za veškeré předvánoční osobní návštěvy v Krámku a za všechny dárky, které jsem od vás dostala - neskutečně si vážím toho, s jakou láskou jste je pro mě vybírali. Udělali jste mi obrovskou radost! A jestli se nám všem splní třeba i jen polovina toho, co jsme si navzájem přáli, tak budeme moci být naprosto spokojení a šťastní ;-) Tak, ať nám to vyjde, přátelé ;-)
Vaše EliškaB. :-)
..................................................................................................

***PF 2020***

**Vážení klienti, drazí přátelé a milovaná rodino!***

*Dovolte mi popřát šťastný začátek nového kalendářního roku, roku 2020 a veselé oslavy zimního slunovratu, který nám opět přivádí slunce a více světla do života!*

**Rokem '19 jsme ukončili jednu etapu, jedno desetiletí a rokem novým začíná etapa další. Ať je tedy pro nás všechny nové desetiletí s dvojkou na začátku nádherným obdobím. Ať nezapomínáme na lidskost a ohleduplnost, aby byly stále důležitější než vyhlášky a příkazy. Ať nezapomínáme sami na sebe, abychom žili život svůj a nikoli cizí. Ať nezapomínáme na minulost, ale nežijeme v ní. Ať si připravujeme půdu pro budoucnost, ale těšíme se přítomností. A především, ať jsme zdraví, spokojení a šťastní, protože jen spokojený a šťastný člověk nemá potřebu vyčerpávat své okolí. :-)*

 

*Všem děkuji za spolupráci, podporu, lásku a přízeň v roce minulém a věřím,

že se i v roce novém budeme vídat s dobrou náladou!*

 

*Ať celý rok prožijeme a nikoli pouze přežijeme, Vám přeji ze srdce a s úctou!*  

EliškaB. :-)

___________________________

....................................................................................................................

 

!Listopadová soutěž - vyhodnocení!

Výherní recept jsem vybírala po poctivém vyzkoušení tří, které mě nejvíce zaujaly. Tento mě oslovil i tím, že podobně jako v rodině autorky, ani já moc kapra nejím. Ale v této verzi věřím, že si ho budu připravovat ráda nejen o Vánocích, ale třeba také do práce jako výborný oběd. A věřím, že nejen já ;-) Dobrou chuť všem!

***

Výherkyní hlavní ceny se stává:

Jana VAŠÍČKOVÁ

Vybrat si bude moci mezi Vánočním poukazem na nákup zboží a nebo Vánočním poukazem na rodinné focení.

 

Výherní recept si můžete přečíst ZDE.

 

 

Výherkyni prosím, aby mi napsala mail a domluvíme se na detailech. Gratuluji a všem ostatním děkuji za účast ;-)

 

.........................................................................................................................

 
***
"Krásný čarodějnický konec roku, všem!
:-) Krásný Samhain!"
 
........................................................................
STRAŠIDELNÁ SOBOTA
26.10.
Naši drazí kamarádi a návštěvníci :-)
Děkujeme za vám všem za úžasný den, který jsme s vámi mohli opět strávit, za obrovskou návštěvnost, kterou jste nás poctili, za dárky a dobrou náladu, které jste nám přinesli a za atmosféru, kterou jste nám pomohli opět vytvořit :-)
Děkujeme za srdce a doufáme, že jsme vás alespoň trochu inspirovali k oslavám Samhainu i u vás doma ;-)
 
Vaše EliškaB. a Eliška st. :-) 
Vážení a milí, MAGICKÝ KRÁMEK má dnes z osobních důvodů zavřeno, děkuji za pochopení!
EliškaB.
 

...........................................................................................

-vyhodnocení-
!!!Velká letní soutěž!!!

 

( celkem dorazilo: 18 příspěvků )

Hlavní cenou, kterou jste si v anketě vybrali je tentokrát: 

Soukromý kurz používání intuice a vizualizace. 

 

A výhercem hlavní ceny se stává:

Vendula Ráslová

s příhodou z Červené Lhoty

PŘÍSPĚVEK ZDE 

*

Rozhodla jsem se dát ještě jednu mimořádnou cenu za příspěvek, který mě vzal velmi silně za srdce a přesto, že se tak úplně netýkal zadání, tak věřím, že po jeho přečtení pochopíte :-)

 

speciální cenu

"Bylinkový balíček výrobků našeho Krámku"

 získává:

Jana Hrdinová

PŘÍSPĚVEK ZDE 

*

Všem, kteří se zúčastnili děkuji a výhercům gratuluji a prosím, aby mi napsali, abychom se domluvili na detailech.

 Všechny příspěvky byly krásné a nejúžasnější je na nich to, že jste neseděli o prázninách doma, ale cestovali a kochali se krásami naší země :-)

***

...................................................................................................................

 

 
Vážení zákazníci, klienti a přátelé :-)
Všem přeji kouzelné, magické a odpočinkové léto, plné lásky, radosti a úžasných zážitků a společných chvil s těmi, které milujeme :-)
 
Ze srdce, Vaše EliškaB. :-)
...................................................................................
 
...........................................................................................
***
LETNÍ MAGICKÁ SOBOTA
27.7. 800-1600
Vážení a milí návštěvníci :-)
Letos nás o posledním červencovém víkendu nenajdete na výstavě v zámku v Pohledu ale v našem Magickém krámku ;-)
Dovolte mi tedy pozvat vás na výjimečnou sobotu k nám do Havlíčkova Brodu, kdy budeme mít v Krámku otevřeno pro všechny, kteří se k nám ve všední dny nedostanou, pro všechny, kteří si chtějí udělat super prázdninový výlet a pro všechny, kteří chtějí mít pohodovou sobotu :-)
Připravené pro vás budou: nové kameny a minerály, náramky, šperky :-) Čerstvá várka černých svíček a v Krámku bude i moje mamka bylinkářka s čerstvě připravenými bylinnými čaji a vámi oblíbenými bylinkovými krémy a novými channelingovými andělskými obrázky se vzkazy a meditačními obrázky se stromy.
Přijďte si popovídat, nakoupit nebo jen načerpat energii a pozdravit nás :-) rádi vás uvidíme!
A jako překvapení na vás budou čekat speciální letní perníčky od mojí mamky ;-)


EliškaB. a Eliška st.
....................................................................................................................
SVATOJÁNSKÁ NOC :-)
Dnes vrcholí slavnosti začínající letním slunovratem a končící právě touto Svatojánskou nocí :-) 
Užívejte si magickou a tajemnou noc, plnou zázraků a pohádkových úkazů, přes den sbírejte bylinky, dejte nějaký ten dárek MatceZemi a vstřebejte, co nejvíc pozitivního slunce, které je teď právě na vrcholu, dřív než nám opět začne sestupovat a dny se začnout krátit :-)
 
A pokud nevíte, co tyto svátky znamenají a jak byste je mohli příště slavit, doporučuji navštívit po prázdninách jednu z mých přednášek o pohanském kole roku, kde se o nich i zvycích s nimi spojených dozvíte úplně všechno :-) A věřte mi, že budete okouzlení tím, jak magické může být plynutí času během roku ;-)
 
Krásné oslavy, EliškaB. :-)
***
.....................................................................................
 
Krásný a veselý první letní den, přátelé :-)
Ačkoli letní teploty tu už nějaký pátek máme a ačkoli světlušky vylétly už v pondělí, tak teprve dneškem startují velké letní oslavy, které začínají letním slunovratem a končí Svatojánskou nocí :-) 
Užívejte si horké dny, kouzelné dlouhé noci, sbírejte bylinky, dejte nějaký ten dárek MatceZemi a vstřebejte, co nejvíc pozitivního slunce, které je teď právě na vrcholu, dřív než nám opět začne sestupovat a dny se začnout krátit :-)
 
A pokud nevíte, co tyto svátky znamenají a jak byste je mohli příště slavit, doporučuji navštívit po prázdninách jednu z mých přednášek o pohanském kole roku, kde se o nich i zvycích s nimi spojených dozvíte úplně všechno :-) A věřte mi, že budete okouzlení tím, jak magické může být plynutí času během roku ;-)
 
Krásné oslavy, EliškaB. :-)
***
...............................................................................................................................................
 
LETOŠNÍ SKLIZEŇ ZÁZRAČNÝCH FIALEK
(-; Máme sklizeno a připraveno k sušení ;-)
Práce to byla voňavá a relaxační a plný košík fialek je prostě neuvěřitelně nádherný pohled :-) 
Už teď se těšíme na nové krémy a olej....mmmm ;-)
.............................................................................
 
!!!Jarní soutěž - vyhodnocení!!!

V této soutěži jste bojovali o cenu, kterou jste si odhlasovali v minulé anketě, jak je tomu již zvykem a tentokrát je jí jednorázová personalistická příprava, kterou v letošním roce změn jistě využijete ;-)

Vítězným receptem se stává:

VELIKONOČNÍ ŠŤAVNATÁ ŠTÓLA

od paní 

Markéty Schillerové

 

Vítězce velmi gratuluji ke krásné ceně a prosím, aby mi napsala, abychom se mohli domluvit na detailech a vám všem děkuji za účast v soutěži i hlasování! 

;-)

......................................................................

 
Vážení a milí návštěvníci V.MAGICKÉHO DNE :-)
Chci za sebe i za celé osazenstvo Magického krámku poděkovat za neuvěřitelnou atmosféru, kterou jste nám pomohli vytvořit, za pochvaly, ohlasy, dárky, květiny a radost, kterou jste s sebou přinesli a tím pádem za další povedený super den :-)
Velice si vážím rok od roku stoupající návštěvnosti a už teď pro Vás na příští rok připravuji pár novinek, které vám jistě udělají radost :-)
Ještě jednou velmi děkuji všem sponzorům, kteří přispěli do Magické tomboly a o tom, že se jednalo o skvělé ceny, hovoří jistě fakt, že tombola byla vyprodaná už o půl jedenácté ;-)
Příští rok se tedy opět těšíme naviděnou na již VI.MAGICKÉM DNI 8.května :-))
 
Vaše EliškaB. a spol. :-)
..........................................................................................................
 
:-) Šťastnou a veselou jarní rovnodennost (-:
Od teď nám vládne Vesna, bohyně jara - užívejte si krásné dlouhé dny! 
 
EliškaB.
***
...............................................................................
 
!Únorová soutěž - vyhodnocení! 
( Celkem dorazilo: 31 správných a 7 špatných odpovědí )

OTÁZKA: Pro všechny návštěvníky mé přednášky o pohanském kole roku bude tato otázka jistě brnkačka. ;-) Jak se jmenuje bohyně, která podle našich slovanských předků přebírá o jarní rovnodennosti vládu nad světem?

A) Brigita

B) Morana

C) Vesna - SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ

*******

náramek z drahých kamenů sestavený mnou přímo výherci namíru získává:

**Miroslava FORMANOVÁ **

*******

Výherkyni gratuluji a prosím, ať mi napíše mail, abychom se mohli domluvit na detailech ;-)

Vám ostatním děkuji za účast a příště přeji opět hodně štěstí :-)

.......................................................................................................................

 

!Lednová soutěž -vyhodnocení!

 ( Celkem dorazilo: 45 správných a 15 špatných odpovědí )

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste si odhlasovali, že hlavní cenou v této soutěži bude poukaz na výklad karet nebo Individuální osobnostní terapii v hodnotě 950Kč

OTÁZKA: Na přednáškách mojí mamky-bylinkářky o stromech, ale i na přednáškách mých o pohanském kole roku, mluvíme o účincích, vlastnostech a mytologii jednoho starého a krásného stromu, se kterým je spojena řada tradic a zvyků. Nejednou v dobách hladomoru zachránil lid svými plody a také se mu - pro jeho bleskovodivé vlastnosti, přezdívá Perunův strom. Je prý i nejsilnějším stromem světa a pro naše předky byl posvátný. Jeho vlastnosti si může každý z vás vyzkoušet na vlastní kůži na procházce a vřele to doporučuji, protože sama neznám moudřejší a vyrovnanější strom. Který to je?

A) Kaštan ( 11 odpovědí )

B) Smrk ( 4 odpovědi )

C) Dub ( 45 odpovědí )

 

*Vylosovanou výherkyní hlavní ceny se stává:*

***Jana Petrová***

Výherkyni moc a moc gratuluji a prosím, aby mi napsala z e-mailu, odkud odpovídala na soutěžní otázku a domluvíme se na detailech.

Všem ostatním, kteří se zúčastnili velmi děkuji za odpovědi a přeji hodně štěstí příště ;-)

*

..............................................................................................................................

Nezapomeňte na překrásné, magické a velmi silné zatmění měsíce
21.1.
Fáze úplného zatmění začíná v 5:41, kulminace je v 6:12 a úplné zatmění končí v 6:43
Úplné zatmění bude tedy trvat celou jednu hodinu a dvě minuty ;-) Nádhera!
Jedná se o poslední úplné zatmění měsíce tohoto desetiletí, proto ho využijte :-)
 

*Rituály, které můžete využít:* 

Ochranný rituál proti vysávání energie

Rituál sjednocení živlů na libovolném místě ( např. dům )

Sexuální rituál plného splynutí s partnerem a vcítění se

Rituál odstranění strachů a závislostí

..........................................................................................................

!Lednová soutěž je tu!

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste si odhlasovali, že hlavní cenou v této soutěži bude poukaz na výklad karet nebo Individuální osobnostní terapii v hodnotě 950Kč. Cena je to opravdu skvělá, proto doufám, že mi dorazí i hooodně správných odpovědí. ;-)

OTÁZKA: Na přednáškách mojí mamky-bylinkářky o stromech, ale i na přednáškách mých o pohanském kole roku, mluvíme o účincích, vlastnostech a mytologii jednoho starého a krásného stromu, se kterým je spojena řada tradic a zvyků. Nejednou v dobách hladomoru zachránil lid svými plody a také se mu - pro jeho bleskovodivé vlastnosti, přezdívá Perunův strom. Je prý i nejsilnějším stromem světa a pro naše předky byl posvátný. Jeho vlastnosti si může každý z vás vyzkoušet na vlastní kůži na procházce a vřele to doporučuji, protože sama neznám moudřejší a vyrovnanější strom. Který to je?

A) Kaštan

B) Smrk

C) Dub

Odpovědi posílejte mailem nebo přes odpovědní formulář v záložce "Kontaktujte mě" a to do 31.1.2019 do půlnoci. Výherce vylosuji ze všech správných došlých odpovědí! Držím palce ;-)

..............................................................................................................................

***PF 2019***

**Vážení klienti, drazí přátelé a milovaná rodino!***

*Dovolte mi popřát šťastný začátek nového kalendářního roku, roku 2019!*

**Máme za sebou očistný rok, kdy nám mělo dojít, které věci, vztahy a zkušenosti už nemáme zapotřebí. Také jsme si měli šanci splnit řadu přání, které jsme chtěli už od malička a tím třeba i pochopit, kterou novou životní cestou bychom se chtěli dát. Jednoduché to vždy nebylo a pokud jsme se třeba jen trochu zasekli, hned jsme dostali řadu výchovných pohlavků :-)*

**Rok 2019 bude rokem nových začátků. Všichni máme šanci začít s naprosto čistým štítem a znovu. Tak toho nezapomeňte využít a neplácejte se v letitých vyjetých kolejích, které vedou jen pořád dokolečka. Začneme se věnovat věcem, o kterých jsme nikdy ani netušili, že by nás zajímaly, budeme potkávat nové lidi a začínat vztahy, které nebudou stajné jako ty z posledních let. Budeme měnit pracovní směry a vybírat si z nových zážitků, kterých jsme se do teď báli. Začneme myslet i trochu víc na sebe a svůj osobní prostor a energii, ale rozhodně né sobecky nebo narcisticky. Prostě si jen uvědomíme, že mají-li být v pořádku naši milovaní, tak na prvním místě musíme být v pořádku my. ;-)** 

**Pro rok 2019 nám všem tedy přeji hodně odvahy, radosti a zdraví, abychom si ho mohli náležitě užít a využít všech jeho možností ;-).**

*A samozřejmě moje tradiční: Ať celý rok prožijeme a nikoli pouze přežijeme!*  

___________________________

 

Vážení a milí,

všem děkuji za spolupráci, podporu, lásku a přízeň v roce minulém a věřím,

že se i letos budeme vídat s dobrou náladou!

 

Děkuji ze srdce a s úctou,

Vaše kartářka EliškaB.

.....................................................................................................................................................

 
21.12. ve 23:23 
nastává zimní slunovrat neboli pohanský nový rok 
:-) Všichni, kdo to cítíte jako já, slavte!!! 
******
Jak název napovídá - vrací se nám slunce ( pohanská tradice mluví o tom, že se Slunce znovu rodí ), začíná vítězit světlá strana světa a dny se začínají pomaličku prodlužovat. Od tohoto dne pracují jiné vibrace a přichází čas na nové životní úkoly. Křesťanská tradice překryla tyto oslavy Vánocemi ale mnohé zvyky zůstaly.
 
Tradice svátku slunovratu velí toto: projděte si dům, otevřete okna a dveře a vezměte nádobí ( hrnce, pokličky... ) a lomozte s nimi. Tím vyženete starý rok, aby mohl do čistého prostředí přijít rok nový ;-) 
 
Upečte si kulaté koláčky jako symboly Slunce a uvařte si svařák s kořením. 
 
Pokud nemůžete rozdělat oheň venku, tak si doma zapalte svíčky nebo krb a oslavte přírodu ( a koneckonců tím i sami sebe ), která má za sebou temné období ničeho a opět ( i kdyžto zatím nevidíme ) začíná ožívat ;-)
 
Šťastný a veselý ;-) 
Vaše kartářka, EliškaB. :-)
.......................................................................................................
 
***
.....Kulinářská soutěž z října - VYHODNOCENÍ.....

V anketě jste si odhlasovali dva vítěze, dva autory nejlepších receptů z dýně, kteří ode mě získávají poukázku na nákup zboží v MAGICKÉM KRÁMKU v hodnotě 200Kč.

A těmi jsou:

Recept č.1 PORTUGALSKÝ DÝŇOVÝ DŽEM

Petr DANĚK

a

Recept č.2 DÝŇOVÝ POHÁR

   Jana KVAPILOVÁ  

Všem účastníkům děkuji, že se s námi podělili o své poklady, VÍTĚZŮM GRATULUJI a prosím je, aby mi napsali, abychom se mohli domluvit na detailech předání a využití výhry ;-)

................................................................................................................
 
 

!Zářijová soutěž - vyhodnocení!

( celkem dorazilo 35 správných a 17 špatných odpovědí )

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste vybrali, že hlavní cena v této soutěži bude bylinkový balíček. Obsah balíčku: bylinkový polštářek, sušená chrpa, podběl, měsíček, popenec, bylinková sůl chaluha, dvě čajové směsi podle vlastního výběru, semikráskový krém. Všechno značka MAGICKÝ KRÁMEK.

OTÁZKA: Který kámen má své výhradní naleziště v Rusku a nenajdete ho tedy nikde jinde? 

A) Serafinit - správná možnost

B) Beryl

C) Adulár

Výhercem se stává:

Veronika FIALOVÁ

Gratuluji výherkyni a prosím, aby mi napsala, abychom se mohli domluvit na předání výhry.

Všem, kteří se zúčastnili velmi děkuji a přeji hodně štěstí pro příště 

;-)

............................................................................................................

 
Odstartovali jsme podzimní přednášky ve Family Pointu :-)
Představili jsme si mystický tyrkys, lapis lazuli a čarovný čaroit ;-) Už teď se můžete těšit na další díl, který bude v říjnu na téma Minerály s tajuplným vznikem :-) 
Děkuji všem hostům za úžasnou poprázdninovou atmosféru, za zájem a ohlasy. Na každého z Vás se vždycky velmi těším a přednášky mezi Vámi si neskutečně užívám. Děkuji všem ;-)
Vaše EliškaB. :-)
..........................................................................................................
 
Moji milí, :-)
přeji překrásný svátek 
!!!LETNÍHO SLUNOVRATU!!!
Dnes ( 21.6. ) ve 12 hodin a 7 minut nám začalo oficiální léto :-) 
Oslavy ale dneškem nekončí. Jak ví všichni návštěvníci mých přednášek o pohanském kole roku, tak dříve se svátek slunovratu a svatojánská noc slavily v jeden den. Dnes máme tyto dva pohanské svátky rozdělené a proto můžeme slavit déle. ;-) Pokud to jde, udělejte si tedy prodloužený víkend a zajděte například na některou z veřejných oslav těchto dvou zázračných svátků nebo slavte prostě jen doma na zahradě s rodinou a přáteli a užijte si dnešního dlouuuuhého večera :-)
*
Rozhodně o slunovratu nezapomeňte dojít vyčistit některou ze studánek a vhodit do ní dárek v podobě mince nebo šperku, jako poděkování za vodu a pro štěstí. O svatojánské noci dojděte na bylinky ( hlavně na třezalku na olej ), které mají nejsilnější moc a cestou si všímejte zázračných úkazů, které potkáte ;-)
 
:-) Přeji kouzelné prožití nejzázračnějších svátků roku :-)
Vaše EliškaB. :-)
 
.....................................................................................................................................
 
Všem návštěvníkům 4. MAGICKÉHO DNE
 v Magickém krámku
chci poděkovat za návštěvu a podporu, kterou jste nám prokázali a ať jste k nám vážili cestu dlouhou mnoho kilometrů nebo jste přišli pěšky jen z vedlejší ulice, velmi si toho vážíme! :-)
O hojné návštěvnosti hovoří i fakt, že už po 10.hodině byla prodaná veškerá tombola a i to, že program nakonec nekončil v 16h ale až o hodinu déle :-)
Děkuji za neuvěřitelné množství poděkování a reakcí a zároveň se chci omluvit všem, se kterými jsem se nestihla skoro ani přivítat a věřím, že to chápete a že jste si užili atmosféru a program, který byl pro vás připravený ;-)
Děkuji mamce a její skvěle přichystané prezentaci bylinek a ochutnávce, která ( jak je již zvykem ) sklidila obrovský ohlas a recepty budou opět uveřejněny zde na webu během víkendu, jak slíbila ;-)
Děkuji i hostům, kteří spolu s námi program zajistili a také všem sponzorům bohaté tomboly ;-)
 
Budeme se těšit na Magickém dnu číslo 5! ;-)
 
Vaše EliškaB. a spol. :-)
 
 
:-)
 
....................................................................................
 
!!!Jarní březnová soutěž!!!
-vyhlášení vítěze-
*
Sadu náramků sestavených na míru vyhrává dle vašeho hlasování autorka receptu na karamelového beránka
 
paní Jarmila Vyskočilová
 
;-) Gratuluji ke krásné ceně, všem děkuji za hlasování a vítězku prosím, aby mi napsala a domluvíme detaily předání!
 
***
Soutěžní recepty včetně vítězného najdete
*
...............................................................................
 
...............................................................................................................

!Únorová soutěž - vyhodnocení!

( celkem dorazilo: 37 správných a 10 špatných odpovědí )

OTÁZKA: Jak se říká druhému z úplňků, které nastanou v jednom kalendářním měsíci?

správná odpověď:

B) Modrý

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste si odhlasovali, že hlavní cenou pro jednoho vylosovaného v této soutěži bude poukaz na čištění prostor od negací. A vylosovaným vítězem této ceny se stává:

Markéta DOLEŽALOVÁ

Výherkyni gratuluji a prosím, aby mi napsala a domluvíme se na detailech předání poukazu ;-) 

Všem ostatním děkuji za účast v soutěži a přeji hodně štěstí příště ;-)

 

............................................................................................

Děkujeme všem účastnicím kurzu zpracování bylinek za skvělé odpoledne a už teď se těšíme na další, které chystáme na podzim na nové téma. Děkujeme za všechny pochvaly a postřehy a hlavně za super náladu a atmosféru ;-) A já děkuji mamce za výborně připravený kurz ;-)


...........................................................................................................................

***PF 2018***

**Vážení klienti, drazí přátelé a milovaná rodino!**

*Máme za sebou dva roky, které nám daly pořádně zabrat. Minulý rok jsem psala, že to, co máme za sebou nebylo špatné, jen nepohodlné ale zato zázračné. Dostali jsme tolik lekcí, kolik to jen šlo a někdy jsme zkoušky z nich odnesli i zdravím. To všechno nás mělo naučit být lepšími lidmi, svobodnějšími a trpělivějšími a hlavně s čistou a zvládnutou minulostí.

**Rok 2018 je odpočinkem po velmi náročné době. Ti všichni, kteří lekce pochopili a zkoušky z nich zvládli si mohou vydechnout. I ti, kteří si tvrdohlavě trvali v minulých letech na svém a báli se změn, budou mít klidný rok - jen je bude jejich život dál omezovat o to víc, čím víc uvidí, jak se ostatním ten jejich změnil, plní se jim sny a jsou šťastní. Možná je to právě to, co jim dodá odvahu udělat kroky k nápravě. Ale to až během roku 2019.

**Rok 2018 vnímám jako rok splněných přání ;-). V lednu a březnu se do jednoho měsíce vtěsnaly dva úplňky, což je zázrak, který má obrovskou sílu a pomůže nám splnit si všechny sny, které jsou pro nás dobré. Takový začátek roku přinese mimořádnou pozitivní sílu a náboj pro nás všechny i pro Matku Zemi a její živly.

*Naučíme se být samostatnější, splníme si přání, která máme už třeba od dětství a díky tomu se dostaneme do míst, kde nás osud může kopnout na správnou cestu pro budoucno. Nebojte se dávat sami sebe na první místo, protože jen a tehdy, když budeme v pořádku a spokojení my, pak může být v pořádku i naše okolí. Tento rok bude rokem odpočinku, užívání si života a chytání příležitostí za pačesy.

**Věřte mi - čeká nás úžasný rok, tak jeho mimořádnou sílu využijte! ;-)**

 

**Přeji nám všem, hodně zdraví, hodně lásky a radosti

a opět ( moje oblíbené ), ať celý rok prožijeme a nikoli pouze přežijeme - a to platí ještě víc než v minulosti ;-)

Letos navíc přeji i hodně odvahy pouštět se do nových věcí a zážitků a opouštět ve větším měřítku svoji komfortní zónu.

___________________________

 

Vážení a milí,

všem děkuji za spolupráci, podporu, lásku a přízeň v roce minulém a věřím,

že se i letos budeme vídat s dobrou náladou!

 

Děkuji ze srdce a s úctou,

Vaše kartářka EliškaB.

.....................................................................................................................

Prosincová soutěž - vyhodnocení!

( celkem dorazilo 42 správných a 18 špatných odpovědí )

Tento měsíc byla soutěž velice rychlá, protože Vánoce jsou za dveřmi a hlavní cenu by třeba výherce chtěl někomu blízkému darovat pod stromeček ;-) A jelikož anketa, ve které jsem se vás ptala, co by mělo touto cenou být, dopadla nerozhodně, tak jsem ze dvou nabídek se shodným počtem hlasů vybrala já. Touto hlavní cenou tedy je:

LAPAČ SNŮ S DRAHÝMI KAMENY NAŠÍ VLASTNÍ ZNAČKY.

Které tři rostliny jsou v keltské tradici nejdůležitější při oslavách zimního slunovratu - YULE ( tedy křesťanských Vánoc )?

správná odpověď:

B) Cesmína, břečťan a jmelí

 

Výhercem se stává:

Zdeňka PILAŘOVÁ

Děkuji všem za obrovskou účast a výherkyni gratuluji!

..........................................................................

Zimní slunovrat
21.12. v 17:28 
nastává zimní slunovrat neboli pohanský nový rok 
:-) Všichni, kdo to cítíte jako já, slavte!!! 
******
Jak název napovídá - vrací se nám slunce ( pohanská tradice mluví o tom, že se Slunce znovu rodí ), začíná vítězit světlá strana světa a dny se začínají pomaličku prodlužovat. Od tohoto dne pracují jiné vibrace a přichází čas na nové životní úkoly. Křesťanská tradice překryla tyto oslavy Vánocemi ale mnohé zvyky zůstaly.
 
Tradice svátku slunovratu velí toto: projděte si dům, otevřete okna a dveře a vezměte nádobí ( hrnce, pokličky... ) a lomozte s nimi. Tím vyženete starý rok, aby mohl do čistého prostředí přijít rok nový ;-) 
 
Upečte si kulaté koláčky jako symboly Slunce a uvařte si svařák s kořením. 
 
Pokud nemůžete rozdělat oheň venku, tak si doma zapalte svíčky nebo krb a oslavte přírodu ( a koneckonců tím i sami sebe ), která má za sebou temné období ničeho a opět ( i kdyžto zatím nevidíme ) začíná ožívat ;-)
 
Šťastný a veselý ;-) 
...................................................
 
"Všem návštěvníkům 2.dílu přednášky O bylinkách, kterou pro vás připravila moje mamka a kterou pořádá havlíčkobrodský Family Point, chci moc poděkovat za hojnou účast, skvělou náladu a pozornost. 
Sešli jsme se v krásném adventním čase a náležitě si ho užili ;-) Zjistili jsme a ochutnali, že vánoční punč můžeme udělat i zdravým způsobem a bez obav ho můžete dát i dětem, protože v mamčině podání vám dokáže skvěle nastartovat imunitu, spálit cholesterol a posílit organismus a opět jsme se dozvěděli řadu informací o používání bylin a jejich historii.
Všem chceme poděkovat a těšíme se na opětovné shledání v novém roce! :-)
Třetí díl se uskuteční 21.2. a volně naváže na předchozí ;-) Věnovat se budeme bylinkám na deprese a uklidnění nervů a opět vás čeká i ochutnávka toho nejoblíbenějšího ;-)
Info o pořadateli a rezervaci míst najdete zde."
 
..........................................................................................................

...Vyhodnocení...

!Halloweenská soutěž!

Vaším úkolem v této soutěži bylo připravit halloweenskou výzdobu podle svých představ a dovedností (jedna dýně, dvě, tři ... celá zahrada, svíčky, květiny ) vyfotit ji a fotografie mi poslat na můj mail do 2.11.2017.  Přišly fotografie od dvou tvořivců a účastníci ankety mohli odhlasovat, které dílo se jim líbí víc a který autor tedy obdrží hlavní cenu poukázku na výklad karet a který cenu druhou solný svícen ;-)

Vítězem této soutěže se na základě hlasování ankety stává: 

***rodina Mertova z DobrohostovaA

a druhé místo obsadila:

Jana Váchová s dcerouB

Všem velmi gratuluji a vítěze i druhého oceněného poprosím, aby se mi ozvali a domluvíme se na předání ceny ;-)

Všem děkuji za účast na soutěži ;-)

*

.............................................................................................

"Všem návštěvníkům 2.dílu přednášky O kamenech a minerálech, kterou pořádá havlíčkobrodský Family Point, chci opět poděkovat za hojnou účast a dobrou náladu během včerejší společné hodinky :-) Velmi si toho vážím a už teď se těším na příště! 
Pro třetí díl jsem vybrala tyto minerály: smaragd, černý turmalín a malachit, tedy kameny ochrany ;-) 
Uskuteční se v lednu nového roku a info o pořadateli a rezervaci míst najdete včas zde."

........................................................................................

Krásný a povedený listopad všem ;-)
Začal nám nový měsíc - období, kdy vyhrává temná strana a dny jsou tedy krátké a studené. Toto období je tu pro to, abychom si odpočinuli, zrekapitulovali si uběhlý rok a dořešili vleklé problémy. Neměli bychom nic narychlo a zbrkle začínat, s novými projekty je lepší počkat si na leden ;-) Od listopadu do zimního slunovratu se stírá hranice mezi světem duší a našim světem. Je tedy snazší komunikovat s duchy a je i snazší je vidět, proto se nelekejte, pokud se vám během této doby "temna" přihodí něco netradičního. Bát se rozhodně nemusíte, jen buďte slušní ;-)
Udělejte si relax a pohodu a odpočiňte si po tomto náročném roce ;-)
EliškaB. :-)
.............................................
 
V pondělí 23.10. proběhla v mém rodném Herálci přednáška 
"ŘEČ SYMBOLŮ"
Velmi děkuji za skvělou atmosféru, vysokou účast a za pozvání vůbec. Podívat se po tolika letech na svoji bývalou základku bylo moc fajn ;-)
Někdy opět nashledanou! ;-)
 
.................................................................................

Dovoluji si vás všechny pozvat na výstavu obrazů mojí mamky Elišky Beránkové st., kterou pořádá Husův sbor v Havlíčkově Brodě. Navštívit ji můžete v sobotu 9.9. při příležitosti Dnů evropského dědictví, kdy budou otevřeny všechny památky v HB, včetně nádherné budovy Husova sboru. Další příležitost máte 23.9., kdy slaví toto místo 90.výročí založení a dále během akce otevřených ateliérů 6.-8.10. 
Pokud si chcete domluvit soukromou prohlídku, pak se zastavte ve Štáflově chalupě, případně volejte na číslo: 775 450 205 a zeptejte se na tuto možnost.
 
........................................................................................................................................................
 
"Všem návštěvníkům 1.dílu přednášky O bylinkách, kterou pro vás připravila moje mamka a kterou pořádá havlíčkobrodský Family Point, chci moc poděkovat za hojnou účast, skvělou náladu a pozornost. Velmi si toho vážíme, děkujeme za pochvaly a ohlasy a už teď se těšíme na příště! 
Druhý díl se uskuteční 6.12. a volně naváže na předchozí ;-) Věnovat se budeme bylinkám na nachlazení a imunitu a opět vás čeká i ochutnávka toho nejoblíbenějšího ;-)
Info o pořadateli a rezervaci míst najdete zde."
 
 
..........................................................................................................
 
"Všem návštěvníkům 1.dílu přednášky O kamenech a minerálech, kterou pořádá havlíčkobrodský Family Point, chci moc poděkovat za hojnou účast a zaplnění naprosto všech židliček a dokonce dvou míst na schodech :-) Velmi si toho vážím a už teď se těším na příště! 
Pro druhý díl jsem vybrala tři ryze ženské minerály: granát, adulár a perleť a opět se máte na co těšit ;-) 
Uskuteční se 8.11. a info o pořadateli a rezervaci míst najdete včas zde."
Všem děkuji za přízeň ;-)
EliškaB. 
.............................................................................................................................................

Přednášky a kurzy

v Magickém krámku

 

Těšit se tu opět můžete na výborné lektory, milou atmosféru a příjemné zážitky.

Sledujte pravidelně plány těchto přednášek a pokud vás jakékoli zaujme, tak se nebojte přihlásit.

Tady jste vždy vítáni ;-)

např.:

4.11. so - přednáška

"JAK VYCHÁZET SE SVOJÍ MINULOSTÍ"

lektor: EliškaB.

čas: od 1400 - do 1600

cena: 100Kč

 • Minulost by měla být přehledně srovnaným a uklizeným archivem vzpomínek a zkušenosí a nikoli třináctou komnatou, kde se prohání emoce a je potřeba ji zamykat a dveře ještě bednit nábytkem.
 • Naučím vás jednoduché metody, jak být se svojí minulostí partner a ne její oběť a hlavně, jak na ní nestavět přítomnost a budoucnost.
 • Uslyšíte teorii a uvidíte i praxi a zjistíte, že není potřeba si minulost dusit v sobě a stydět se za ni, protože každý ji chtě nechtě máme a nejsme na ni tudíž sami.
 • Pokud budete chtít, pak můžeme pracovat přímo s vašimi konkrétními dotazy a problémy.
 • Poznámkový blok, psací potřeby s sebou ;-)

 

Z kapacitních důvodů se na akce hlaste: eliska.berankova@centrum.cz nebo telefonicky na číslo 723 908 853.

....................................................................................................................

 
 
Vážení a milí :-)
Všechny vás vítám po prázdninách zpět v běžném pracovním režimu :-) Doufám, že jste prožili krásné léto a pokud stejně jako já máte už za sebou dovolenou - i kdyby třeba jen týdennípak věřím, že byla přesně podle vašich představ ( stejně jako ta moje )že jste si odpočinuli, nabrali sílu pro zbytek roku a posbírali tolik nových zážitků, kolik jste jen mohli ( stejně jako já ) ;-)
Projděte si webovky, seznamte se s novinkami, přečtěte si nabídku nových přednášek a kurzů a jistě si všimnete, že vás tu čeká i pár změn v oblasti mých služeb. Od podzima pro vás bude nová možnost objednání se na detailní terapii duše, kterou jsem dlouho připravovala a taky se budu těšit na mé zcela nové přednášce, kterou chystám na prosinec. Těšte se na soutěže, na konci tohoto měsíce pro vás udělám speciální rituál a řada novinek čeká návštěvníky i v Magickém krámku. 
Velkou radost mám z cyklu přednášek, které ve spolupráci s Family pointem připravila moje mamka ( na téma bylinek ) a já ( na téma kamenů ) a setkávat se na nich budeme každý měsíc. Všechny srdečně zvu!
Poslední novinkou je výstava mamčiných obrazů v Husově sboru v Havlíčkově Brodě, kterou si budete moci prohlédnout od této soboty až do konce října ( kdykoli po domluvě a nebo během několika kulturních akcí ). To, že nás paní farářka oslovila a výstavu se spolu se svými blízkými rozhodla uspořádat považuji za velkou čest :-)
Jak vidíte, novinek je spousta a o všech vás zde budu včas informovat nebo se přijďte optat přímo za mnou do Krámku ;-)
Krásný začátek nového měsíce, 
EliškaB.
...............................................................................................
 
!Srpnová soutěž - vyhodnocení

( celkem dorazilo: 41 správných a 13 špatných odpovědí )

Cenou v srpnové soutěži je dle vaší volby v anketě čarodějnický talisman na míru, který při speciálním úplňkovém rituálu vyrobím jednomu vylosovanému vítězi  ;-)

OTÁZKA: Kterým směrem musíme točit kyvadlem, když chceme nějaké místo, věc nebo člověka "očistit" a odstranit z něj negace?

odpověď:

A) Proti směru hodinových ručiček

 

výhercem se stává:

Petr Vácha

Výherci gratuluji a všem, kteří se zúčastnili děkuji a přeji hodně štěstí v další soutěži! 

;-)

..............................................................................................................................................

 

!Květnová soutěž - vyhodnocení!

(celkem dorazilo 48 správných a 12 špatných odpovědí)

Hlavní cenu jste si odhlasovali v minulé anketní otázce a je jí osobní čarodějnický talisman, který vyrobím na míru jednomu výherci.

Pro návštěvníky mých přednášek o minerálech byla tato otázka jistě velmi jednoduchá ;-)

OTÁZKA: Které minerály se používají, když má člověk pocity marnosti, beznaděje a při sebedestruktivních sklonech? Které jsou zdrojem životní síly a ukazují nám, že tu všechno má nějaku cenu a hodnotu?

A) Křemeny

B) Zkameněliny - správná odpověď

C) Jaspisy

výhercem se stává:

Petra KOVÁŘOVÁ

Gratuluji a výherkyni prosím, aby mi zavolala, abychom se mohli domluvit na detailech. :-)

........................................................................

Vážení a milí,

všem návštěvníkům 3.MAGICKÉHO DNE chci poděkovat za podporu, čas a zájem, kterým jste nás poctili! Letošní ročník byl velmi vyjímečný svojí návštěvností a to jen díky vám - děkujeme! ;-)
Bylo nám potěšením připravit pro vás program pro sváteční den a děkujeme za odezvy a pochvaly, které jste nám složili, jak na místě, tak za ty, které mi doteď chodí na mail ;-) Velmi si toho vážíme a budeme se spolu s vámi těšit zase na příští MAGICKÝ DEN ;-)
........................................................................
 

!Březnová soutěž vyhodnocení!

*celkově dorazilo: 47 správných 10 špatných odpovědí*

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste si odhlasovali, že hlavní cenou v této soutěži bude slevový poukaz na nákup kamenů a minerálů v Krámku v hodnotě 35%. 

OTÁZKA: Který z dnešních velikonočních zvyků nepatří mezi ty původní předkřesťanské?

správná odpověď

B) Pečení klasických mazanců 

( Klasické mazance, které jsou zdobené nahoře křížem, symbolizují hostie a ty přišly až s příchodem křesťanství. Původní pečivo v těchto dobách se podobalo spíše plackám a koláčkům ale nenařezávalo se do kříže ;-) ).

Výhercem se stává:

Zdenka OLENSKÁ

Gratuluji a výherkyni prosím, aby mi zavolala, abychom se mohli domluvit na detailech. :-)

........................................................................................................................

 
NOVOROČNÍ RITUÁL - PODĚKOVÁNÍ VÁM
Moji milí :-),
 všem chci poděkovat za úžasné maily a ohlasy na náš novoroční rituál. Jsem velmi ráda, že jsem vám mohla pomoci a udělat radost a jsem vděčná za odezvu, kterou mi ještě teď dáváte. 
Rituál byl silný, ale narozdíl od úplňkového rituálu v minulém roce, kdy jsem od vás odstřihávala energetické upíry a uvolněná energie mi doma rozbila sklo ve dveřích, tenhle měl energii neskutečně milou a klidnou. :-) I přes to, že jsem ho dělala venku, tak mi vůbec nebyla zima a během pálení seznamu vašich jmen, začalo nádherně svítit slunce.
Psali jste mi své zážitky a mám radost, že energie, která k vám doputovala, u vás stále ještě je a pomáhá.  
 
Děkuji za vaše díky a určitě pro vás zase brzy něco připravím ;-)
Vaše EliškaB. :-)
....................................................
 
 
*PF 2017**

**Vážení klienti, *drazí přátelé a milovaná rodino!**

 

*Zítra nám začne nový kalendářní rok 2017.*

 

Máme za sebou velmi náročný rok, plný změn a nových začátků. Nebyl špatný, byl zázračný, možná jen nepohodlný, protože všechny nové začátky, jsou nepohodlné. Věřte mi ale, že se vyplatí. ;-)

Rok 2017 po nás bude chtít vytrvalost. Vytrvat v tom, na čem jsme letos pracovali, zůstat v nových kolejích a nesklouznout zpět. Ne všechny výsledky se objeví hned, ale znáte to - to cesta je cíl. 

Rok 17' bude o práci a hlavně o tom, naučit se vážit si sebe i jiných ( a to bude ta největší práce, viďte ). Bude zkouškou, jestli jsme pochopili lekce roku 16'. Kdo pochopil - bude se mu dařit, kdo nepochopil - zopakuje si ročník. 

:-) Nic tragického nás nečeká, nebojte se, jen je třeba pochopit, že svět se skládá z jednotlivců a nikoli stád a začít tuto myšlenku žít.

 

Přeji nám všem, hodně zdraví, hodně lásky a radosti

a opět, ať celý rok prožijeme a nikoli pouze přežijeme ;-)

____________________________________________

 

Vážení a milí,

všem děkuji za spolupráci, podporu a přízeň v roce minulém a věřím,

že se i letos budeme s dobrou náladou vídat!

 

Děkuji ze srdce a s úctou,

Vaše kartářka EliškaB.

 

________________________________________________________________________________

!Listopadová soutěž - vyhodnocení!

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste si odhlasovali, že si přejete soutěžit a to o 

MAGICKÝ DÁRKOVÝ BALÍČEK na míruObsah balíčku: kameny, náramky, přívěsek ke klíčům, bylinná rituální sůl, černá svíčka, vonné tyčinky, feng-shui křišťálová koulička, sušená směs bylin proti negacím a energetická záložka EliškaBeránková st. 

V prosinci slaví MAGICKÝ KRÁMEK s dobrou náladou v Havlíčkově Brodě výročí svého otevření a fungování.

OTÁZKA: Kolikáté výročí to je?

A) První

B) Druhé

C) Páté

__________________________________________

Cenu získávají tito vylosovaní:

Petr MACENAUER

Iveta NEUVIRTOVÁ

Dagmar VEJSADOVÁ

Všem výhercům gratuluji a prosím, ať se během otevírací doby zastaví v MAGICKÉM KRÁMKU s dobrou náladou v Havlíčkově Brodě pro svoji cenu ;-). Vám ostatním velmi děkuji za účast nejen v této soutěži ale ve všech za tento rok a přeji i v příštím roce, abyste se při nich bavili a samozřejmě také hodně štěstí, aby se i vaše jméno objevilo mezi výherci. ;-)

( Celkem jsem od vás dostala 53 odpovědí, z toho 42 správných. 5 bylo pro možnost A a 6 pro možnost C.)

...................................................................................................................................................................................

 

!Říjnová soutěž vyhodnocení!

V minulé anketní otázce jste si odhlasovali hlavní výhru, kterou se tedy na vaše přání stal výklad karet v hodnotě 650Kč. Soutěžní otázka se týkala pohanského kalendáře a věřím, že především pro návštěvníky mých přednášek o starých zvycích a pohanském "Kole roku" byla hračkou ;-)

OTÁZKA: Kdy začíná podle pohanské, příp. předkřesťanské tradice nový rok? 

A) Z 31.12. na 1.1. stejně jako my dnes

B) Z 31.10. na 1.11. v den Halloweenu

C) Z 21.12. na 22.12. v den zimního slunovratu

 • Důležitým slovem v této otázce bylo slovo začíná. Podle pohanské tradice nekončí a nezačíná nový rok v jeden den, jako je tomu dneska u nás. 31.10. starý rok končí, pak nastává období takzvaného bezvládí, kdy vládne temná strana, duchové a brána mezi nimi a námi je otevřená. Nový rok začíná až 21.12. v den, kdy se znovu vrátí světlo a vládu přebere světlá strana ;-)

Výhercem se stává:

Veronika PTÁČKOVÁ

Gratuluji a výherkyni prosím, aby mi zavolala, abychom se mohli domluvit na detailech. Všem ostatním děkuji za účast! :-)

( Celkem jsem od vás dostala 65 odpovědí, z toho 40 správných, což je úžasný výsledek. 21 bylo pro možnost B a 4 pro možnost A.)

.............................................................................................

ČERVENCOVÝ RITUÁL

   NA ODSTŘIŽENÍ SE OD ENERGETICKÝCH UPÍRŮ

probíhá zdarma a je to můj letní dárek pro vás ;-)

Při úplňku 20.7. o půlnoci provedu pro vás všechny, kteří se budou chtít zapojit speciální rituál. Jeho téma jste si mohli odhlasovat v anketě, která ovšem dopadla nerozhodně, tudíž jsem ze dvou vítězných možností musela vybrat jednu sama. Z důvodů různých příprav a postupů nemůžu udělat všechny najednou, udělám tedy ten, který je momentálně pro vás nejdůležitější.

Aktuálně vám chci poděkovat za obrovskou účast a krásné maily, které mi posíláte. Nestihnu na všechny odpovědět, proto alespoň hromadně píšu sem jedno velké DÍKY za všechna slova uznání, poděkování a radosti, díky kterým vidím, že to , co dělám má opravdu smysl ;-)

........................................................

 

!Červnová soutěž - vyhodnocení!

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste vybrali dvě vítězné možnosti,  takže hlavní cenu jsem z  nich určila já a byl jí v této soutěži balíček kamenů sestavený na míru v hodnotě do 300Kč.

 

OTÁZKA: Který kámen jsem v květnu vybrala jako "Kámen měsíce"? Vzpomenete si, o kterém drahém nerostu jste si v minulém měsíci mohli na těchto stránkách přečíst jako o kamenu typickém a symbolickém pro jedinečný květnový čas?

správná odpověď

B) Růženín

 

tentokrát jsem losovala celkem 3 vítěze a těmi se stávají:

Hana Ostrá

Alena Vejdělková

a Jiří Janotka

 

Vítězům gratuluji a obdrží odemne mailem termíny, ve kterých si mohou přijít vyzvednout svoji cenu ;-)

Všem ostatním velmi děkuji za účast a přeji hodně štěstí do příští soutěže!

 

( celkem dorazilo 28 správných odpovědí, 3 odpovědi na možnost A a 1 odpověď na možnost C )

......................................................................................

 

25.6. probíhaly

790. oslavy vzniku mé rodné obce Herálec

Děkujemě, že jste přišli, bavili se a navštívili i stánek Magického krámku

na hasičském cvičišti ( na dolním rynku ) ;-)

Zde se o vás starala moje mamka Eliška a táta Jaroslav!

...............................................................................................

 30.7. - 31.7.

 VÝSTAVA KVĚTIN a DROBNÝCH ŘEMESEL

   ZÁMEK V POHLEDU

____________________________________

"Všechny vás srdečně zvu na na již tradiční prázdinovou akci, která se koná souběžně s poutí u pohledské sv. Anny, ale má výhodu krásného historického prostředí, kde vám bude dobře za každého počasí a především tu najdete pouze vybrané prodejce českých řemesel a vystavovatele a prodejce květin, kteří umí poradit, protože své práci rozumí a dělají ji rádi.

Postaráno je tu i o vaše chuťové buňky a nebude vám tedy absolutně nic chybět!"

 •  

Co má pro vás připraveno přímo

MAGICKÝ KRÁMEK?

 • Kameny, minerály a výrobky z nich
 • Energetické obrazy a záložky
 • Ručně dělaná originální blahopřání
 • Vintage-decoupage dekorační zboží
 • Esoterické zboží
 • Rituální svíčky
 • Vykládací karty
 • Vonné tyčinky
 • Kamenné rituální oleje
 • Dárkové poukázky na moje služby a zboží

 

"Velice se na vás těšíme a spolu s pořadatelem pevně věříme, že si tuto událost nenecháte ujít, protože stojí za to!"

EliškaB. a spol. ;-)

..............................................................................................

 

Dočasně musím zrušit možnost výkladů po mailu. Zájem o tento způsob konzultace u mě bohužel překročil moje časové a hlavně silové možnosti. Navíc tento styl práce s klientem, vůbec nic podstatného právě pro vás jako klienty neřeší a je jen rychlou a dočasnou berličkou, která sice pomůže, ale nic pořádného vám nedá a nenaučí vás, což neodpovídá tomu, jak výklad karet chápu já a jak se snažím svá sezení vést. 

Touto cestou jsem se zpočátku snažila vyjít vstříc všem, kteří se za mnou nemohli dostavit především kvůli vzdálenosti, ale bohužel v současnosti již nelze frontu, která se vytvořila zvládnout.

Prosím tedy o pochopení a objednávejte se vždy pouze na osobní sezení, která trvají dvě hodiny a je tu tedy dostatek prostoru k práci s vámi, vyřešíme na nich vše podstatné, naučím vás, co je pro vás nutné a všechno řádně vysvětlím.

;-) Vaše kartářka EliškaB.

........................................................................................................................

 

Červnová anketa - výsledky

V červenci si přeji možnost zaslat přání do ...

Rituálu odtržení pout s minulostí (2) 40%

Rituálu navázání spojení se svým Ochráncem (1) 20%

Rituálu odstřihnutí se od energetických upírů (2) 40%

Celkový počet hlasů: 5


....................................................................................................................
 

Květnová anketa - výsledky

Jakou cenu bych si přál vyhrát v červnové soutěži?

Osobní konzultaci k úpravě prostorů, sloužící ke zlepšení energií (4) 29%

Balíček kamenů sestavený na míru v hodnotě do 300Kč (5) 36%

Dárkový balíček "PRO ZLEPŠENÍ ŽIVOTA" na míru ( popis v ceníku ) (5) 36%

Celkový počet hlasů: 14


.........................................................................................................................

 

"Vážení a milí :-)

Velmi vám návštěvníkům děkuji za rekordní účast na II.Magickém dni, za podporu a za to, že jste se za námi a spolu s námi přišli pobavit, zažít trochu netradiční sváteční den a vyzkoušet si nové věci.

Děkuji i všem svým hostům, kteří tu pro vás byli a společně se mnou vytvořili skvělý program!

A všem děkuji za ohlasy osobní i ty na mailu a mám obrovskou radost, že nám přály veškeré okolnosti - včetně počasí ;-)

 

Těším se společně s vámi na příští rok, na třetí ročník Magického dne!"

Vaše EliškaB. a spol. ;-)

.........................................................................................

 

...........

Seznam tomboly

( pro zvětšení obrázku: klik pravým a zobrazit obrázek )

 

...............................................................................

 

....Vyhlášení vítěze....

velikonoční soutěže

Vaším úkolem v této soutěži bylo nazdobit

velikonoční kraslice a nejkrásnější kousky vyfotit a fotku mi poslat.

Celkem mi přišlo 14 fotografií vašich úžasných dílek a spolu se svojí mamkou jsme vybraly 3 nejlepší.

Vítězem poukazu na výklad karet pro 2 osoby se podle hlasování v dubnové anketě stává:

 

snímek č. 3

paní Alena ZÁVODNÁ

Gratuluji výherkyni a prosím, aby mi zavolala nebo napsala, abychom se mohli domluvit na detailech.

Všem, kteří se zúčastnili velmi děkuji a přeji hodně štěstí pro příště ;-)

 

....

představení ostatních finalistů:

snímek č. 1: Hana JAKUBCOVÁ, decoupage vajíčka

snímek č. 2: Věra ZAHRADNICKÁ, první zdobená vajíčka od syna ADAMA a dcery KLÁRKY

 

Březnová anketa - výsledky

8.května se bude v Krámku konat stejně jako loňský rok MAGICKÝ DEN. Ptám se vás, co by rozhodně na této akci nemělo chybět, co byste si tu přáli zažít a bez čeho byste se tu neobešli?

Tombola (4) 31%

Výklad karet na téma zdraví (3) 23%

Ochutnávka netradičních výrobků (6) 46%

Celkový počet hlasů: 13

...............................................................................................

 

!Únorová soutěž - vyhodnocení!

Hromnice, které jsou velmi starým svátkem, který se pod mnoha různými jmény slavil a dodnes slaví po celém světě, už máme letos za sebou, proto bude tato otázka jistě velmi snadná ;-)

OTÁZKA: Která činnost se má tradičně během svátků Hromnic ( Imbolc ) vykonat jako první v roce a to s náležitou pozorností a slávou?

správná odpověď:

B) Vyorání první brázdy

 

Balíček kamenů sestavených na rok 2016 vyhrává:

Simona Schejbalová

 

Gratuluji výherkyni a prosím, aby mi zavolala nebo napsala, abychom se mohli domluvit na detailech.

Všem, kteří se zúčastnili velmi děkuji a přeji hodně štěstí pro příště ;-)

 

( celkem dorazilo 35 správných na možnost B a 6 špatných odpovědí na možnost C - vymetení komína )

...............................................................................
 

!Únorová soutěž je tu!

V minulé anketní otázce jste si odhlasovali, že si přejete soutěžit o balíček kamenů sestavených na rok 2016. Soutěže jsou u vás velmi oblíbenou akcí na těchto stránkách, proto věřím, že mi dorazí opět mnoho správných odpovědí. ;-)

 

současný poměr došlých odpovědí ( k 24.2. ):

32 správných

5 špatných

 

Hromnice, které jsou velmi starým svátkem, který se pod mnoha různými jmény slavil a dodnes slaví po celém světě, už máme letos za sebou, proto bude tato otázka jistě velmi snadná ;-)

OTÁZKA: Která činnost se má tradičně během svátků Hromnic ( Imbolc ) vykonat jako první v roce a to s náležitou pozorností a slávou?

A) Vyčištění studánek

B) Vyorání první brázdy

C) Vymetení komína

 

Odpovědi posílejte mailem nebo přes odpovědní formulář v záložce "Kontaktujte mě" a to do 29.2.2016 do půlnoci. Výherce vylosuji ze všech správných došlých odpovědí!

...............................................................................

 

Únorová anketa - výsledky

V březnu si na těchto stránkách přeji...

Online výklad karet v rubrice Diskuze a klábosení (6) 30%

Možnost zaslání svého přání do speciálního jarního rituálu Rovnodennosti (5) 25%

Soutěž o poukaz na výklad karet pro dvě osoby zdarma (9) 45%

Celkový počet hlasů: 20

............................................................................................................

Lednová anketa - výsledky

V únorové soutěži na těchto stránkách chci bojovat o tuto výhru ...

Slevu 20% na celý nákup v MAGICKÉM KRÁMKU (2) 11%

Vstup zdarma na moji přednášku nebo seminář ( dle vlastního výběru ) (6) 33%

Balíček kamenů sestavený pro rok 2016 (10) 56%

Celkový počet hlasů: 18


............................................................................................................


 

Vážení klienti, drazí přátelé a milovaná rodino!

 

Dnes nám odstartoval nový kalendářní rok 2016.

 

Tento rok bude vhodný pro změny a nové starty, bude oplývat energií odvahy, síly a chuti žít. Uchopme všechny změny, které nás letos čekají jako příležitosti a berme je s radostí a hrdostí.

Bude to úžasný rok, plný zázraků a splněných snů ( pokud mu to dovolíme ).

 

Přeji nám všem, hodně zdraví, hodně lásky a radosti

a ať celý rok prožijeme a nikoli pouze přežijeme ;-)

____________________________________________

 

Vážení a milí,

všem děkuji za spolupráci, podporu a přízeň v roce minulém a věřím,

že se i letos budeme s dobrou náladou vídat!

 

Děkuji ze srdce a s úctou,

Vaše kartářka EliškaB.

..............................................................................................................

 

Prosincová anketa - výsledky

Která přednáška by vás svým tématem nejvíce zaujala?

KOLO ROKU – původní tradice a svátky našich předků (5) 33%

JAK VYCHÁZET SE SVOJÍ MINULOSTÍ (6) 40%

ŘEČ SYMBOLŮ - jejich původní význam a použití (4) 27%

Celkový počet hlasů: 15

......................................................................................................

 

"Vážení a milí ;-)

MAGICKÝ KRÁMEK s dobrou náladou slaví teď v prosinci své první výročí od otevření a proto jsem si pro vás připravila několik dárků a pozorností jako poděkování za vaši podporu, ohlasy a celoroční neutuchající energii, se kterou nám sem chodíte a poskytujete nám tak inspiraci k novým počinům a hlavně náboj do další činnosti!

Každému z vás děkujeme a těšíme se, že i příští rok vám tu budeme moci dodávat dobrou náladu!"

ze srdce vaše

EliškaB. a spol.

.................................................................................................

 

!Listopadová soutěž - VYHODNOCENÍ!

Jsem velice potěšena obrovským množstvím odpovědí, z nichž většina byla správná ;-)

 

V listopadových dnech, především 1. a 2.11., se pro duše zemřelých, které se přijdou podívat do bývalých domovů, má umístit rozsvícená svíčka za okno a občerstvení, kterým je uctíme.

OTÁZKA: Která tekutina se má k tomuto účelu podle staré tradice používat?

( správné odpovědi )

A) Mléko

B) Víno

  Tentokrát bych vám uznala správné odpovědi rovnou dvě. Většina z vás správně v mailu poznamenala, že duším se o jejich svátku má podávat mléko, protože tím si mohou v očistci ochladit popáleniny. ( Z tohoto důvodu chápete, že pálenka moc vhodná není :-) ).

  Ovšem tradice oslav svátku duší tu byla i v dobách ještě hluboko před křesťanstvím, tudíž v dobách, kdy pojem očistce neexistoval. Všichni tento svátek známe pod názvem Halloween a nebo Samhain. Pokud nebyl očistec, nebyly ani popálené duše, které by se potřebovaly ochladit a navíc mléko znamenalo pro naše předky plodnost a zdroj života, kterým se uctíval svátek Imbolc tedy naše Hromnice a pro listopadový svátek se logicky neužívalo.

  V dobách našich pohanských předků tedy byly duše tradičně hoštěny vínem. Odpověď A i B byly správně.

 • Přišlo mi celkem 32 odpovědí na možnost A a 9 odpovědí na možnost C. Možnost B nezvolil nikdo.

 

Poukaz na osobní výklad karet

pro 2 osoby vyhrává:

Vylosované výherkyni ze srdce gratuluji a prosím, ať se mi ozve!

Všem ostatním děkuji za účast ;-)

EliškaB.

........................................................................................

 

Listopadová anketa - výsledky

K ročnímu výročí otevření MAGICKÉHO KRÁMKU v prosinci si jako pozornost přeji ...

Náramek z drahého kamene ( dle vlastního výběru ) k nákupu zdarma (4) 33%

Slevu 15% na kameny a minerály ( včetně sbírkových kusů ) (2) 17%

Slevu 20% na celý váš nákup ( nad 300Kč ) (6) 50%

Celkový počet hlasů: 12


.............................................................

 

!Listopadová soutěž - VYHODNOCENÍ!

Jsem velice potěšena obrovským množstvím odpovědí, z nichž většina byla správná ;-)

 

V listopadových dnech, především 1. a 2.11., se pro duše zemřelých, které se přijdou podívat do bývalých domovů, má umístit rozsvícená svíčka za okno a občerstvení, kterým je uctíme.

OTÁZKA: Která tekutina se má k tomuto účelu podle staré tradice používat?

( správné odpovědi )

A) Mléko

B) Víno

  Tentokrát bych vám uznala správné odpovědi rovnou dvě. Většina z vás správně v mailu poznamenala, že duším se o jejich svátku má podávat mléko, protože tím si mohou v očistci ochladit popáleniny. ( Z tohoto důvodu chápete, že pálenka moc vhodná není :-) ).

  Ovšem tradice oslav svátku duší tu byla i v dobách ještě hluboko před křesťanstvím, tudíž v dobách, kdy pojem očistce neexistoval. Všichni tento svátek známe pod názvem Halloween a nebo Samhain. Pokud nebyl očistec, nebyly ani popálené duše, které by se potřebovaly ochladit a navíc mléko znamenalo pro naše předky plodnost a zdroj života, kterým se uctíval svátek Imbolc tedy naše Hromnice a pro listopadový svátek se logicky neužívalo.

  V dobách našich pohanských předků tedy byly duše tradičně hoštěny vínem. Odpověď A i B byly správně.

 • Přišlo mi celkem 32 odpovědí na možnost A a 9 odpovědí na možnost C. Možnost B nezvolil nikdo.

 

Poukaz na osobní výklad karet

pro 2 osoby vyhrává:

Vylosované výherkyni ze srdce gratuluji a prosím, ať se mi ozve!

Všem ostatním děkuji za účast ;-)

EliškaB.

..................................................................
 

Říjnová anketa - výsledky

V listopadu si na těchto stránkách přeji ...

Soutěž s jedním výhercem o poukaz na osobní výklad karet zdarma pro 2 osoby (13) 54%

Velký online výklad karet zdarma v rubrice "Diskuse a klábosení" (11) 46%

Celkový počet hlasů: 24

.....................................................................................

Od října se nenechte zmást jinou barvou krámku ;-)

Renovace fasády vyšla na výbornou!

V krámku vás sice jiné barvy vítat nebudou, ale novinky v sortimentu za pozornost stojí.

 • Ayurvédské čaje - bylinkovo-ovocno-kořeněné.                                                      Pro harmonizaci čaker a nebo speciálně namíchané směsi pro jednotlivé fáze dne.
 • Magická kyvadla všech druhů a cenových kategorií
 • Šalvějové vykuřovací svazky z domácí sklizně krvavého úplňku
 • Vážený šungit do vody po 250g
 • VÝPRODEJ přívěsků z drahých kamenů a čajů z původního sortimentu

................................................................


Výsledky zářijové ankety

V listopadu si na těchto stránkách přeji ...

Soutěž s jedním výhercem o poukaz na osobní výklad karet zdarma pro 2 osoby (12) 40%

Velký online výklad karet zdarma v rubrice "Diskuse a klábosení" (10) 33%

Soutěž se třemi výherci o vánoční poukázky na nákup zboží v mém krámku v hodnotě 300Kč (8) 27%

Celkový počet hlasů: 30

.........................................................................................

 

Zářijová soutěž

vyhodnocení

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste si odhlasovali, že hlavní cenou v této soutěži bude vyčištění prostoru od negací se slevou 50%.

 

OTÁZKA: Na svých přednáškách o léčivé síle minerálů hovořím vždy o trojici nerostů, kterým říkám "ženské kameny", protože slouží především pro rovnání ženských energií, psychiky a zdravotního stavu. Která z následujících možností mezi tyto ženské kameny nepatří ?

Správná odpověď

B) Vltavín

 

Výhercem se stává:

paní EVA

(evuska.com@email.cz)

Výherkyni gratuluji a prosím, aby mi napsala a domluvíme se na detailech.

Všem ostatním děkuji za účast a přeji hodně štěstí příště ;-)


..................................................................................................................................

 

Výsledky srpnové ankety

V září si zde přeji soutěžit o ...

Vyčištění prostoru od negací se slevou 50% (10) 37%

Sadu 3 náramků z kamenů sestavených pro rok 2016 (5) 19%

Nákup kamenů a minerálů s 50% slevou (3) 11%

Dárkový balíček "PRO ZLEPŠENÍ ŽIVOTA" na míru (9) 33%

Celkový počet hlasů: 27

.........................................................................................................................

 

 

Rituál spálení nagací a přání

Nabízím vám tu speciální možnost, přihlásit se k úplňkovému rituálu spálení negací a přání. Doteď jsem vám nabízela pouze možnost spálení negací a pro všechny jsem žádala o základní přání, tedy zdraví, spokojenost a lásku. Ale nyní máte šanci, napsat si svoje vlastní a konkrétní přání, které připojím spolu s vaším jménem k datumu narození a poté při rituálu spálím.

Pálení negací znamená, že dojde o odstranění všem starých pout s minulostí, všech emocí, které vás k minulosti váží a odtržení od vazeb, které si s vámi jiní lidé udělali ( např., aby mohli sát vaši energii ). Po tomto spálení můžete ucítit velmi silnou úlevu a je potom potřeba hooodně pít, aby se veškerá uvolněná energie odplavila z těla a nezůstala v něm. Poté využijte následujících dnů, abyste si dali dopořádku všechno, co vás rozčiluje, co vám ubližuje a ukončili, co ukončit máte. A je důležité, abyste rány, která rituálem zahojím, znovu neškrábali ( prohlížením fotek, hrabáním v minulosti ... ), jinak se vše vrátí brzy do starých kolejí.

Rituál pálení přání - ona novinka, je snadný a je tím účinější, pro čím více lidí bude. Napíšete mi své přání a já ho spolu s vaším jménem a datem narození dám na papír, který se poté rituálně pálí. 

Pamatujte na to, že některá přání vám TiNahoře scenzurují, protože jejich splnění, třeba jen v podobě, jakou chcete, by pro vás nebylo dobré. Dobře se proto rovnou zamyslete, co a jak si doopravdy přejete ;-)

 

Nový formulář ( s formátováním pro všechny počítače ) můžete vidět nad touto zprávou a byla jsem ujištěna, že tentokrát ho už musíte vidět úplně všichni bez ohledu na vaše technické vybavení. Rituál se bude konat o příštím úplňku - 29.8.

Prosím všechny, kteří se účastnili Rituálu BluMoon, aby se mi nehlásili znovu a nechali prostor těm, kteří se vinou technické chyby přihlásit nemohli.

děkuji a na všechny přihlášky se moc těším!

EliškaB.

.................................................................................................................

 

Výsledky červencové ankety

V krámku bych chtěl/a navštívit přednášku nebo kurz na témata z odvětví:

Esoterika a psychologie (8) 57%

Výtvarnicví a umělecká řemesla (2) 14%

Zdraví a péče o tělo (4) 29%

Celkový počet hlasů: 14

............................................................................

 

BluMoon

Rituál spálení nagací a přání

Vážení a milí, dnes v noci budu provádět speciální letní rituál ke spálení negací a plnění přání. Celý měsíc jste tu měli k dispozici formulář, kde jste mohli vyplnit své údaje a přání. Bohužel jsem se dnes dozvěděla, že spoustě z vás se tento formulář nezobrazil. Zřejmě jde o špatné formátování.

Dneska už to nedoženeme, proto jsem se rozhodla pro všechny, kteří se přihlásit nemohli, udělat tento rituál ještě jednou. Sice už nebude k příležitosti druhého úplňku v jednom měsíci, kterému se říká Blu Moon, ale postarám se o to, aby byl stejně účinný ;-)

Nový formulář ( s formátováním pro všechny počítače ) na tyto stránky umístím během víkendu a rituál se bude konat o příštím úplňku - 29.8.

Prosím všechny, kteří se účastní dnešního rituálu, aby se mi nehlásili znovu a nechali prostor těm, kteří se dnes přihlásit nemohli.

děkuji a na všechny přihlášky se moc těším!

EliškaB.

.......................................................................

 

 

Výsledky červnové ankety

V červenci si na těchto stránkách přeji...

1) Soutěž o poukaz na výklad karet pro dvě osoby (3)

2) Možnost přihlášení na speciální velký letní rituál spálení negativní energie (4)

Celkový počet hlasů: 7

..................................................................................

 

 

Květnová soutěž vyhodnocení

Hlavní cenu jste si odhlasovali v minulé anketní otázce a je jí 50% sleva na harmonizaci čaker.

 

OTÁZKA: Během kterého pohanského svátku by lidé měli přicházet s dary ke studánkám a také je vyčistit?

správná odpověď

A) během svátku Letnic

___________________________

Výhercem se stává:

Všem děkuji za účast, výherkyni gratuluji a prosím, aby mi zavolala, abychom se mohli domluvit na detailech. :-)

...................................................................................................................

 

Vážení a milí,

 dovoluji si vám oznámit, že mám pro vás malé překvapení!

Přijďte za námi 8.5. do MAGICKÉHO KRÁMKU a užijte si příjemnou, netradiční a hlavně klidnou atmosféru, spojenou s magickými zážitky.

Máme pro vás připravenou řadu akcí, výklad karet zdarma, tombolu, ukázky enkaustické malby, přednášky a hlavně velkou spoustu dobré nálady! ;-)

 

 

 • Co je všechno v tombole?

-klikněte ZDE-

................................................................................................

 

Anketa duben

V květnové soutěži si přeji bojovat o ...

Sadu náramků v hodnotě až 300Kč, dle svého výběru (3) 21%

50% slevu na harmonizaci čaker (8) 57%

Vstup zdarma na přednášku v Magickém krámku, dle svého výběru (3) 21%

Celkový počet hlasů: 14


..........................................................................

 

 

 

Ohlédnutí za festivalem...

P.S.: za super fotky děkujeme Heleně Nebeské

(https://nebeskesperky.cz/ )

;-)

........................................................................................

 

...Dubnová soutěž...

"Soutěžní otázka na měsíc duben se týká svátku Letnic. Letos je oslavíme 24.května a přesto, že se vypočítávají z křesťanských svátků Velikonoc, tak jejich původ vychází z pohanské tradice, ve které na ně navazují svátky slunovratu. Narozdíl od slunovratu jsou ale Letnice v závislosti na datu Velikonoc pohyblivé.
Jedním z tradičních a velmi krásných zvyků Letnic je přinášení darů ke studánkám. Ten by určitě stál za vyzkoušení ;-)."

Moje otázka zní: Jaký je tradiční pokrm, který se při oslavách Letnic podává? Z čeho se vyrábí a máte na něj nějaký speciální recept?

Odpovědi posílejte mailem nebo přes odpovědní formulář v záložce "Kontaktujte mě"

a to do 30.4.2015

Vítěz získá, na základě poslední ankety, výhru v podobě volného vstupu na libovolnou květnovou přednášku nebo kurz v krámku ;-)


................................................................

 

Anketa březen

O jakou výhru si přejete bojovat na těchto stránkách v měsíci dubnu?

Osobní konzultaci k úpravě prostorů, sloužící ke zlepšení energií (6) 40%

Vstupné zdarma na libovolnou květnovou přednášku nebo kurz v Magickém krámku (7) 47%

50% slevu na očistu a znovunabití prostoru (2) 13%

Celkový počet hlasů: 15

.................................................................................................................................................

 

....Vyhodnocení....

Soutěž

o nejkrásnější jarní věneček

Vaším úkolem v této soutěži bylo připravit

jarní dekorační věneček podle vašich představ a

zároveň vycházející z tradic oslav jarních svátků Ostara. 

 

Autorkou nejkrásnějšího věnečku a výherkyní se stává

 Paní Eva poslala dokonce dva své výtvory a oba dva mají nápad a kouzlo. První se mi moc líbí po moderní výtvarné stránce - moc se mi líbí použití vajíček a ulit a druhý je přesným vyjádřením pohanské tradice zobrazení symbolů svátku Ostara - oceňuji nápad s fazolkami, květináčkem a cibulkou ;-) Bohyně Eostre Vám jistě nadšeně tleská a já gratuluji ;-)

Výherkyně získává cenu v podobě 50% slevy na výklad karet pro 2 osoby.

Děkuji za účast! :-)

...........................................................................................

 

20.3.2015

Dnešní spojení 3 přírodních událostí - ZAČÁTEK JARA, NOV A ZATMĚNÍ - je mimořádně silná energetická událost, která je přelomem v našich životech a chtěla bych, abyste věděli, že každý, kdo dnes chce, má šanci začít žít svůj život s čistým štítem. Tak, jako se dnes zrodilo nové jaro, nový měsíc i nové slunce, může se každý z vás stát ode dneška tím, čím chce! 

Věřte mi, že "role", kterou si dnes vyberete vám zůstane pořádně dlouho - tak vybírejte dobře!

:-)))

Dnešek je velkou vesmírnou oslavou - je jen na vás, jestli se budete účastnit taky!

...............................................

Dořešte minulost, pusťte ji, spalte ji, osvoboďte se a nechte si z ní jen zkušenosti. Vymažte pouta, která vytvořily mezi vámi a minulostí vaše emoce. Vymažte minulé emoce a dneškem dovolte jen emocícm, které za to stojí, aby se vám dostaly pod kůži.

Poděkujte za všechny zkušenosti, kterých se vám v minulosti dostalo a poproste o zahojení jizev a ran, které máte na duši a srdci.

...............................................

Dnešek jsme dostali od Vesmíru darem, važte si ho a využijte ho dobře!

........................................................................................

 

Výsledek anketní hlasování v měsíci únoru je následující:

Anketa únor

V březnové soutěži si přeji vyhrát 50% slevu na ...

Výklad karet pro 2 osoby (13) 50%

Libovolně zvolený kurz, seminář nebo přednášku (8) 31%

Nákup náramků z tromlovaných kamenů (5) 19%

Celkový počet hlasů: 26

 

........................................................................................................

....Vyhlašuji na měsíc březen....

Soutěž

o nejkrásnější jarní věneček

Vaším úkolem v této soutěži bude připravit

jarní dekorační věneček podle vašich představ a zároveň vycházející z tradic oslav jarních svátků Ostara. 

"Pomocí věnečků se dříve zdobily vchodové dveře domů, aby se uctívaly jednotlivé svátky pohanského "Kola roku" a vždy nesly symboly právě probíhajícího svátku. V případě Ostary nezapomeňte na vajíčka, skořápky a semena ( symbol plodnosti ), žlutou a pastelové barvy, zajíce ( symbol germánské bohyně plodnosti Eostre ), rovnoramenný kříž ( symbol rovnováhy - rovnováhy mezi dnem a nocí, světlem a tmou, vody a ohně )...

Nechte se inspirovat tím že váš věneček má zvát do domu nový začátek, plodnost, radost, čistotu a sílu Matky Země."

Věneček vyfoťte a pošlete na můj mail

do 28.3. do půlnoci.

Všechny takto přijaté fotky uveřejním a 31.3. představím vítězného autora nejpovedenějšího věnečku, který získá výhru v podobě 50% slevy na výklad karet pro 2 osoby, kterou jste si odhlasovali v minulé anketní otázce ;-)

............................................................................................

 

Výsledek anketní hlasování v měsíci lednu je následující:

Anketa leden

O jaký kurz byste měli zájem v Magického krámku?

"Použití tělových svící" (7) 32%

"Andělské psaní" (5) 23%

"Umění komunikace" (10) 45%

Celkový počet hlasů: 22

 

Děkuji za vaše hlasy a plánování kurzů vašemu přání přizpůsobím! ;-)

...............................................................................................................................................

!Moje jedinečná nabídka pro vás!

V minulé anketní otázce vyhrála u vás o pár hlasů možnost výkladu karet online.

Budete mít tedy opět možnost se zcela anonymně, rychle a zdarma zeptat mých karet na to, co vás zajímá.

Celé 2h tu budu přítomná pouze pro vás!

Otázky můžete ode dneška posílat do rubriky

Diskuze a klábosení

( více info zde )

31.1.2015

od 1600

..........................................................................................................

 

Prosincová soutěž vyhodnocení

Tento měsíc bude soutěž velice rychlá, protože Vánoce jsou za dveřmi a hlavní cenu by jistě výherce chtěl někomu blízkému darovat pod stromeček ;-) Touto hlavní cenou je

POUKÁZKA NA VÝKLAD KARET PRO 2 OSOBY.

 

Které tři rostliny jsou v keltské tradici nejdůležitější při oslavách zimního slunovratu - YULE ( tedy křesťanských Vánoc )?

správná odpověď:

A) Cesmína, břečťan a jmelí

 

Výhercem se stává:

Lenka BĚLOHRADSKÁ

Gratuluji a výherkyni prosím, aby mi zavolala, abychom se mohli domluvit na detailech. :-)

............................................................................................................................................................

 

!VÁNOČNÍ AKCE!

Dejte někomu ze svých blízkých poukaz na výklad karet pod stromeček a obdarovaný získá k výkladu originální energetickou záložku do knihy jako dárek a vy slevu 100Kč na výklad pro sebe.

Pokud do konce roku 2014 zakoupíte u mě poukaz na výklad karet pro někoho ze svých blízkých, pak automaticky získáváte slevu na výklad karet pro sebe a to ve výši 100Kč. Obdarovaný dostane k výkladu jako dárek energetickou záložku.

Poukaz i sleva pro vás budou platné do konce dubna 2015 ( peníze za neuplatněný poukaz nelze vrátit! )

Stačí, když mi zavoláte nebo napíšete a řeknete mi jméno své a jméno, na které mám vystavit poukaz. Poukaz nebude obsahovat konkrétní termín výkladu, takže bude záležet na obdarovaném, kdy bude chtít setkání se mnou absolvovat ( nejdéle však do konce dubna 2015 ). Hotový poukaz vám pošlu mailem. Termín na výklad pro sebe si můžete sjednat okamžitě, sleva bude platná ihned po uhrazení poukazu.

Platbu 500Kč lze předat osobně nebo zasláním na účet: 107842929/0300, do zprávy pro příjemnce pak stačí uvést:

Poukaz na výklad karet (např.) Jan Novák.

..............................................................................................................................

 

!Listopadová soutěž vyhodnocení!

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste si odhlasovali, že hlavní cenou v této soutěži bude sada náramků podle vlastního výběru. Sada bude obsahovat 6 náramků, které si sami budete moci vybrat.

 

OTÁZKA: Kámen STAUROLIT se již po staletí používá jako ochranný amulet, který byl spojován s kouzly. Uvádí do rovnováhy energie, pomáhá lidem, kteří pracují s handikepovanými lidmi, vojákům a léčí bloky, které brzdí duchovní rozvoj.

Jakou kresbu mají staurolity na svém povrchu?

 

B) KŘÍŽ

 

Výherci se stávají:

 Jana LOSKOTOVÁ

a

Vlaďka PIKHARTOVÁ

Výherkyním gratuluji a prosím, aby mi zavolaly a domluvíme se, kdy si přijdou cenu vyzvednout!

.......................................................................................................................................

 

-Vyhodnocení-

!Halloweenská soutěž!

Vašim úkolem v této soutěži bylo připravit halloweenskou výzdobu podle vašich představ a dovedností (jedna dýně, dvě, tři ... celá zahrada) vyfotit ji a fotografie mi poslat na můj mail do půlnoci 20. října.

 

Hlavní cenu:

 VELKÝ SOLNÝ SVÍCEN o váze 3kg

a 1kg čisté himalájské soli do koupele

získává:

Hana Ostrá 

a to za tuto krásnou podzimní výzdobu

Hana ode mne navíc - za to, že se zúčastnila soutěže jako jediná a dala si práci s výzdobou i fotkami - získává mimořádný bonus.

Výklad karet pro sebe zdarma + 2 vánoční poukázky na výklad karet zdarma pro někoho ze svých blízkých.

 

Velice gratuluji

a děkuji za účast v soutěži! :-)

 

...................................................................................

 

...Vyhlašuji na měsíc říjen....

!Halloweenskou soutěž!

POTŘEBUJETE:

 • dýně všech tvarů, barev a chutí
 • ostré nástroje a dlabadla
 • moře fantazie a chuti si hrát
 • foťák

"Jak jistě všichni víte, konec října patří oslavám jednoho ze dvou největších keltských svátků - Samhainu ( neboli Halloweenu ). Jedná se o pohanský konec roku, kdy vládu na zemi přebírá temná strana. V tento den se na zem vracejí duchové a zlé mocnosti získávají na síle. Jedním ze způsobů, jak se jim bránit, bylo vyřezávání strašidelných obličejů nejprve do vydlabané řepy a později do měkčích dýní. Rozsvícení světla v takové dýni před domem způsobilo, že se zlí duchové vyděsili a nechali dům i s jeho majiteli na pokoji." 

Vašim úkolem v této soutěži bude připravit halloweenskou výzdobu podle vašich představ a dovedností (jedna dýně, dvě, tři ... celá zahrada) vyfotit ji a fotografie mi poslat na můj mail do 20.10.

Všechny takto přijaté fotky tady uveřejním a společně potom vybereme vítěze té nejkrásnější. ;-)

 

Hlavní cena Vás jistě zahřeje na duši i těle, což je v nadcházející zimě nutnost!

Vítěz nebo vítězka získá ode mě VELKÝ SOLNÝ SVÍCEN o váze 3kg

a 1kg čisté himalájské soli do koupele!

...........................................................................................................................

 

!Srpnová soutěž - vyhodnocení!

 

OTÁZKA: Jaký je pohanský/keltský název pro letní slavnosti slunovratu ?

správná odpověď je:

A) Litha

Je to pátý rituál pohanského Kola roku, který se slaví 21.června ( Svatojánská noc ). Slaví se léto, úroda, slunce a život. Zapalují se svatojánské ohně, trhají se byliny, které mají v tuto dobu největší sílu. Litha je také časem čarodějnických svateb.

( Lughnasad je svátkem, který se slaví 2.srpna a jde o svátek žní, kdy se na oslavu peče chléb, který se podává s vodou a mlékem a  uklízí se dům, aby se do něj přinesla nová energie. )

 

Vítězem se stává:

paní Stejskalová

a získává: výklad karet pro 2 osoby zdarma a sadu náramků z kamenů sestavených přesně pro tento rok !

Gratuluji!!!

Celkem jsem od vás dostala 35 odpovědí, z toho 27 správných, což je úžasný výsledek. Doufám, že pokud jste správnou odpověď neznali, tak jste se při jejím hledání něco nového dozvěděli a nebyl to pro vás ztracený čas.

 

......................................................................................................................

 

Červencová anketa

o srpnovou výhru dopadla nerozhodně, tak jsem se rozhodla dát vám prázdninový dárek - možnost soutěžit o dvě výhry.
!Využijte toho a zkuste štěstí ;-)

_______________________________________________________

 

!Srpnová soutěž je tu!

 

OTÁZKA: Jaký je pohanský/keltský název pro letní slavnosti slunovratu ?

A) Litha

B) Lugnasad

Vítěz ode mne získá zcela vyjímečně ceny dvě: výklad karet pro 2 osoby zdarma a sadu náramků z kamenů sestavených přesně pro tento rok !

 

Odpovědi posílejte mailem nebo přes odpovědní formulář v záložce "Kontaktujte mě"

a to do 31.8.2014


______________________________________________________________________-

 

 

Příspěvky do velikonoční soutěže,

pro které můžete hlasovat v anketě.

 

1) ORIGINÁLNÍ ZVYK, Jana - 34let

    Protože se nám moc nelíbil klasický zvyk s pomlázkou a koledníky, ale nechtěli jsme děti ošidit o kouzlo Velikonoc, tak jsme kdysi s manželem, inspirováni trochu zahraničím, zavedli u nás zvyk velké rodinné oslavy spojené s hledáním vajíček, která jsme večer před tím poschovávali v domě a po zahradě. Jsme dost velká rodina, hodně dětí a i dospělé to baví.

    Malá čokoládová vajíčka jsou za 1 bod a vařená obarvená vajíčka jsou bonusy. Kdo za celý den nasbírá nejvíc vajíček ( bodů ), tak ten vyhrává. K tomu všemu pečeme nejrůznější velikonoční jídla a pochoutky a celkově je to vždycky den, na který se celá rodina těší celý rok.

 

2) SPECIÁLNÍ RECET, Mirka - 56let

    Pro svá vnoučata jsem před třemi lety začala péct sladká velikonoční vajíčka. Před rokem jsem je pekla pro celou rodinu a letos i pro všechny koledníky, kteří přišli. Mají obrovský úspěch a jsou neodolatelně dobrá!

PEČENÁ VELIKONOČNÍ VAJÍČKA

300g polo. mouky

50g moučkového cukru

50g másla

1 vejce

6 lž. mléka a 2 lž. rumu

citrónová kůra, 1 prdopeč a špetka soli

Z přísad vypracujeme těsto a necháme odpočinout. Hlubokou lžíci vysypeme moukou a vtlačujeme do ní kousky těsta, které vyklepáváme na plech a upečeme. Upečené půlky vajíček vydlabeme, naplníme jakoukoli nádivkou ( můžeme využít vydlabané drobečky smíchané s rumem a marmeládou ). Půlky vajíček spojíme dohromady a polijeme čokoládou.

 

3) TRADICE, Květa - 45let

    Od dětství se v naší rodině hodně ctily Velikonoce jako křesťanský svátek. Já a moje rodina už tolik nábožensky založení nejsme, ale tradice prostě zůstaly. Pletení pomlázky, pečení mazanců, půst a návštěvy mší jsou v tuto dobu prostě nenahraditelné.

    V pondělí jsou dveře otevřené každému koledníkovi, který ví, co se sluší a patří. A po svátečním obědě, kde nechybí tradiční hlavička, jehněčí maso se špenátem a mrkvový dort, se jdeme projít do přírody.

    Velikonoce patří k mým nejoblíbenějším dnům v roce a jsem ráda, že tradici nezapomínají dodržovat ani mé děti a snad jednou i vnoučata.

 

   ....................................................................................

!Dubnová soutěž je tu!

V dubnové soutěži bych vás chtěla poprosit o menší literární počin. Blíží se nám Velikonoce a mě by zajímalo, jestli o těchto svátcích dodržujete nějaký zajímavý zvyk nebo připravujete nějaký originální a sváteční recept, popřípadě obojí. :-)

Na pár řádcích mi ho popište a já vyberu 3 nejlepší a nejoriginálnější zvyky, ze kterých si pak sami zvolíte vítěze.

Vítěz ode mne získá VÝKLAD KARET PRO JEDNU OSOBU nebo PORTRÉTNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ zdarma!

 

Odpovědi posílejte mailem nebo přes odpovědní formulář v záložce "Kontaktujte mě"

a to do 22.4.2014

........................................................................................

!Březnová soutěž vyhodnocení!

OTÁZKA: Jaký je pohanský/keltský název pro svátky Velikonoc?

Správná odpověď

 

B) Ostara

 

Přišlo mi bohužl pouze 9 odpovědí z toho 3 špatné. Hlavní cenu: očistný rituál pro pět osob se slevou 50%, tedy vyhrál jeden šťastlivec, jehož správná odpověď přišla 5. v pořadí.

........................................................................................................................................................

 

VELKÝ ONLINE VÝKLAD

8.3. od 14.hod jsem byla přítomná pouze pro vás a zcela zdarma vykládala karty na vaše dotazy.

Všichni, kdo se nemohli zúčastnit si odpovědi na své otázky mohou prohlédnout

v rubrice Diskuze a klábosení

........................................................................................................................................................................................

 

!Březnová soutěž je tu!

V minulé anketní otázce na těchto stránkách jste si odhlasovali, že hlavní cenou v této soutěži bude očistný rituál pro pět osob se slevou 50%. Cena je to opravdu skvělá, proto doufám, že mi dorazí i hooodně správných odpovědí.

 

OTÁZKA: Jaký je pohanský/keltský název pro svátky Velikonoc?

A) Beltine

B) Ostara

 

Odpovědi posílejte mailem nebo přes odpovědní formulář v záložce "Kontaktujte mě"

a to do 20.3.2014. Vyhrává každá správná 5.odpověď!

..................................................................................................................................................................................

 

Moje jedinečná nabídka pro vás

8.3. od 14.hod budu opět online přítomná pouze pro vás a zcela zdarma vám vyložím karty na vaše dotazy.

Minulá akce se setkala s velkým zájmem, proto jsem se rozhodla prodloužit její trvání na 2 hod!!! Využijte mé nabídky a zeptejte se rychle, zdarma a bez objednávání.

Návod, jak psát dotazy nejdete v rubrice Diskuze a klábosení, kam můžete zasílat otázky už teď a kde se také 8.března sejdeme na VELKÉM ONLINE VÝKLADU!

....................................................................................................................................................

 

!Únorová soutěž vyhodnocení!

V minulé anketní otázce jste si velmi těsně odhlasovali hlavní výhru, kterou se tedy na vaše přání stal výklad karet v hodnotě 500Kč. Soutěžní otázka se týkala změn na titulní stránce těchto webovek.

SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ:

 

B) Pete Seegera

 

Přišlo mi celkem 6 správných odpovědí a 4 špatné. Hlavní cenu: osobní výklad karet pro jednu osobu v hodnotě 500Kč, tedy vyhrál jeden šťastlivec, jehož odpověď přišla 5. v pořadí.

Výherci gratuluji a všem, kteří se zúčastnili děkuji a přeji hodně štěstí v další soutěži!

 

................................................................................................

 

!Únorová soutěž je tu!

V minulé anketní otázce jste si velmi těsně odhlasovali hlavní výhru, kterou se tedy na vaše přání stal výklad karet v hodnotě 500Kč. Soutěžní otázka se týká změn na titulní stránce těchto webovek a věřím, že pro vás bude hračkou ;-)

OTÁZKA: Citát které osobnosti se v minulém měsíci neobjevil na zdejší titulní stránce?

A) Nelsona Mandely

B) Pete Seegera

Odpovědi posílejte mailem nebo přes odpovědní formulář v záložce "Kontaktujte mě"

a to do 21.2.2014. Vyhrává každá správná 5.odpověď!

................................................................................................

 

!Lednová soutěž vyhodnocena!

OTÁZKA: Která z uvedených možností nebyla součástí prosincové anketní otázky?

SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ:

B) Vizualizace a intuice

Přišlo mi celkem 13 správných odpovědí a hlavní cenu: osobní výklad karet pro jednu osobu v hodnotě 500Kč, tedy vyhráli dva lidé.

Výhercům gratuluji a všem, kteří se zúčastnili děkuji a přeji hodně štěstí v další soutěži!

.......................................................................................................................................................................

 

Moje jedinečná nabídka pro vás!

V sobotu 11.1. od 14.hod jsem byla více, jak 1hodinu online přítomná pouze pro vás a zcela zdarma vykládala karty na vaše dotazy. Otázky i odpovědi, pro ty, kteří se v tuto dobu nepřipojili najdete v rubrice Diskuze a klábosení!

Všem ještě jednou děkuji za účast na prvním online výkladu a slibuju, že podobnou akci zase brzy zopakuji.
Doufám, že moje odpovědi vám k něčemu budou a že jste byli spokojení :-)
Přeji krásný zbytek víkendu

a ať se vám daří!
EliškaB.

.............................................................................................................................................

 

!Lednová soutěž je tu!

Jak jsem slíbila v minulém měsíci, lednová soutěž se bude týkat prosincové anketní otázky. Hlavní cenou je osobní výklad karet pro jednu osobu v hodnotě 500Kč.

OTÁZKA: Která z uvedených možností nebyla součástí prosincové anketní otázky?

A) Historie předpovídání budoucnosti

B) Vizualizace a intuice

Odpovědi posílejte mailem nebo přes odpovědní formulář v záložce "Kontaktujte mě"

a to do 20.1.2014. Vyhrává každá správná 5.odpověď!

.......................................................................................................................................................................

 

NOVOROČNÍ RITUÁL

Protože nás na Nový rok čeká velmi silný nov a bude ideální čas pro očistu a zbavování se negativních věcí a věcí, které už v životě nechceme mít, naučím vás tu v pondělí večer jeden z čarodějnických rituálů,

který budu 1.1. dělat a vy se tak budete moci na dálku připojit a dělat ho semnou.

Součástí rituálu bude navíc můj vlastní rituál spalování negativní energie, kterým Vám mohu pomoci s odblokováním, očistou a ochranou vás samotných i vašich blízkých. Pokud máte o tento rituál zájem, pak mi stačí napsat celé jméno a datum narození do vzkazu nebo na mail. Je to můj dárek pro vás k novému roku a je zdarma! Pište, protože čím víc jmen na papíře budu mít, tím se mi bude lépe pracovat a energie bude silnější.

................................................................................................................................................................................

 

VYHODNOCENÍ PROSINCOVÉ SOUTĚŽE

Vítězem naší vánoční soutěže se stává tento originální zvyk:

"Štědrý den si neumím představit bez hodně věcí. Mám ráda vánočku s kakaem k snídani, pak zdobíme stromeček a koukáme u toho na pohádky. Nejúžasnější je, když odpoledne jdeme na zahradě postavit ze sněhu malé iglú a večer v něm rozsvítíme svíčky a dárky dáváme k němu a do něj. Dřív vodili k tomuto rozsvícenému malému chrámu rodiče mě, teď tam vodím vlastní děti a jsem ráda, že se jim tento netradiční způsob líbí stejně jako kdysi mně. Letos to sice se sněhem nevyšlo, ale i tak jsme dárky předávali venku. Má to úplně jiné kouzlo."

Vítězka odemě získává přívěsek z červeného jaspisu a za mimořádně originální a kouzelný zvyk slevu celých 300Kč na výklad karet! Gratuluji a děkuji za krásný příspěvek!

 

Všem děkuji za účast :-)

................................................................................................................................................................................

 

 

 

!VÁNOČNÍ AKCE!

Dejte někomu ze svých blízkých poukaz na výklad karet pod stromeček a obdarovaný získá k výkladu originální energetickou záložku do knihy jako dárek a vy slevu 100Kč na výklad pro sebe.

získáte

 • poukaz na výklad vystavený na jméno obdarovaného
 • energetickou záložku
 • slevu 100,- na výklad karet pro sebe

 

Pokud do konce roku 2013 zakoupíte u mě poukaz na výklad karet pro někoho ze svých blízkých, pak automaticky získáváte slevu na výklad karet pro sebe a to ve výši 100Kč. Obdarovaný dostane k výkladu jako dárek energetickou záložku a garantované 2hodiny výkladu. Poukaz i sleva pro vás budou platné do konce dubna 2014 peníze za neuplatněný poukaz nelze vrátit! )

Stačí, když mi zavoláte nebo napíšete a řeknete mi jméno své a jméno, na které mám vystavit poukaz. Poukaz nebude obsahovat konkrétní termín výkladu, takže bude záležet na obdarovaném, kdy bude chtít setkání se mnou absolvovat ( nejdéle však do konce dubna 2014 ). Hotový poukaz vám pošlu mailem, poštou nebo předám osobně. Termín na výklad pro sebe si můžete sjednat okamžitě, sleva bude platná ihned po uhrazení poukazu.

Platbu 500Kč lze předat osobně při předání poukazu nebo zasláním na účet: 107842929/0300, do zprávy pro příjemnce pak stačí uvést:

Poukaz na výklad karet (např.) Jan Novák.

......................................................................................................................................................