Energetické obrazy Elišky Beránkové st.

O autorce:

 

S malováním energetických obrazů začala v období pro ni nesnadném, kdy potřebovala ventil pro své emoce a zdroj nové energie. Malovala a umělecky se projevovala od malička, ale poté, co se seznámila s technikou enkaustiky, zcela jí propadla. Ačkoliv navštívila kurz této zvláštní staré techniky, sama se považuje za samouka, protože jak říká: „ Naučíte-li někoho, jak má co dělat, neznamená to ještě, že ho naučíte lásce k té činnosti. Tu musíte cítít a to ona vám musí vést ruku.“

Obrazy, které autorka maluje dnes už nemají pomáhat pouze jí, ale hlavně ostatním lidem, protože pochopila, jak do nich vkládat ty správné energie, které pak člověk vnímá z obrazu pomocí svých emocí.

Každý obraz vzniká jako jedinečný souhrn barev, emocí a energií a rodí se pod rukama malířky jako odraz jejího podvědomí a každý z nich bude na vás působit jinak. V tomto případě platí, že čas nehraje při vašem rozhodování žádný vliv. Obraz se vám buď bude líbit nebo ne. Působením času budete už jen pronikat víc a víc do jeho hloubky, nacházet v něm nové výjevy, čerpat z něj energii a chápat jeho skryté významy, které jsou vlastně odrazy vašeho podvědomí. Je ovšem velice pravděpodobné, že s tím, jak se vyvíjíte vy se bude měnit i váš pohled na jednotlivé obrazy.

 

Energetické obrazy pomáhají nabíjet prostor energií a čistit ho, pomáhají vám meditovat a odpočívat a pomáhají vám v uvědomování si sebe sama.

 

Autorka některé své obrazy doplňuje drahými kameny, čímž jejich energetické působení zvyšuje a dokonale tak spojuje sílu léčivých minerálů se silou tisíce let staré malířské techniky. Základem všech obrazů je pravý včelý vosk.

        Eliška Beránková ml.