Knížky, které mají něco do sebe aneb doporučená četba

        Esoterikou nebo věcmi nadpřirozenými se zabývá celá řada knih a je velký problém se v nich vyznat a odhalit ty, které opravdu za něco stojí. Pokud si vyberete hned na začátku špatně, pak si zkazíte chuť na ty ostatní a na celou esoterickou literaturu zanevřete. Mnoho mých klientů čte neustále něco nového a já mám pak výčitky, že čtu málo. Jenže potom se od těchto čtenářů dozvím, jak jsou zmatení, že v jedné knize se píše to, v jiné ono a že se to všechno navzájem popírá a oni neví, čemu věřit.

        Moje rada - čtěte méně, ale kvalitně. Nečtěte a neučte se věci, se kterými vnitřně nesouhlasíte. Nenechte se vlákat do přemýšlení, které vám nesedí. To, že dosud jste některé věci dělali po svém má důvod a neznamená to, že jste je dělali špatně jen proto, že to teď někde někdo napsal do svého díla. Nemám ráda, když někdo prosazuje svoje názory jako absolutní pravdu - to mi totiž hraničí se sektářstvím a to nemá nic společného se spokojeným životem. Prostě používejte zdravý selský rozum ;-)

        Chtěla bych vám zde představit díla, která - podle mě - mají něco do sebe. Některá vás ovlivní víc, některá méně. Mnohá obsahují sice jen několik, ale o to cennějších myšlenek, jiná jsou poznatků, které vám změní život plné. Nečtu knížky podle toho, jestli jsou zrovna moderní nebo ne, i když člověk by měl být vždycky v obraze, což znamená přečíst si i třeba bezcennou, ale hodně propagovanou knihu. Já se při výběru řídím intuicí. Někdy mě zaujme obálka, jindy fotka autora nebo název, který své knize dal. Ale vždycky je rozhodující, co z té knihy cítím po přečtení prvních několika řádků.

        Nedivte se pokud seznam knih, který tu budu pravidelně rozšiřovat, bude obsahovat i díla neesoterická. On totiž fakt, že ta či ona kniha pojednává o magii, ještě zdaleka neznamená, že magická opravdu bude a naopak. Je spousta běžné prózy, která mi mnohokrát dala víc pozitivní energie a víc mě naučila o životě, než by se bylo povedlo nějaké čarodějnické příručce. :-)

        Pokud si tu najdete třeba jen jednu knížku, která vás dostane, pak budu moc ráda! A jestli i vy máte nějakou takovou zamilovanou, tak mi o ní napište, ráda se nechám zlákat ;-)

 

SLUNCE ZAPADÁ NA VÝCHODĚ - Věra Nosálová

L&P publishing 2006, 154 s.

- čtěte ji od začátku a nepřeskakujte ( pochopíte proč, nechte se překvapit ). Nejlepší věc, kterou jsem, kdy četla! Možná ne hned, ale zpětně poznáte, kolik pravdy v ní je. Před autorkou smekám! Knížka je tak lidsky čistá a samozřejmá, nabitá silnými emocemi, že se chvilku smějete a chvilku vám tečou slzy jako hrachy. Každopádně jedno přečtení téhle knihy je jako měsíc dovolené. 

POSELSTVÍ PRO KMEN MNOHA BAREV - Kiesha Crowther

 Pohoda v Brně 2012, 237 s.

- na pozadí svého životního příběhu podává autorka popis spojení práce s vesmírnými energiemi a pokory k Matce zemi. Autorka je milá a pokorná žena. První kapitoly, které pojednávají o energii Země jsou úžasné. Kapitoly následující mi někdy připadají jako psané v transu a jako takové jsem je i brala. Popisy rituálů jsou inspirativní. Knížka vyšla k příležitosti "Konce světa", proto to poselství do nového začátku.

LEXIKON SNŮ - Tom Chetwynd

 VOTOBIA 1993, 218 s.

- obsáhlý klíč ke snové symbolice. Nejedná se o snář v pravém slova smyslu, jak ho známe. Tento lexikon je nahlédnutím na sny z psychologického hlediska. Žádné "psa ve snu viděti" zde tedy nenajdete. Autor vychází z Freuda a Junga a sny bere jako součást tvořivého procesu. Věděli jste například, že HODINY představují ve snu naše srdce? Nebo, že PTÁCI znamenají představivost? Pokud chcete opravdu pochopit, co znamenají vaše sny a co vám jejich prostřednictvím podvědomí vzkazuje, pak vřele doporučuji.

TAJEMSTVÍ - Rhonda Byrne

IKAR 2008, 216 s.

TAJEMSTVÍ PŘITAŽLIVOSTI SRDCE - Ruediger Schache

IKAR 2009, 208 s.

TAJEMSTVÍ ZA ZÁKONEM PŘITAŽLIVOSTI - Brenda Barnaby

Anag 2012, 199 s.

- kdybych měla uvést všechny knihy, které na téma Tajemství vznikly, byl by to dlooooouhý seznam. Uvedla jsem sem tři hlavní autory, kteří píší čtivě a rozumně. Všechny knihy pojednávají o síle přání a síle pozitivního myšlení a vyzařování vlastní energie do okolí. Naše přání jsou jako objednávky a záleží na tom, jak si je přejeme. Podle toho se nám potom splní. Kdo si neumí správně objednávat/přát, pro toho platí: "dávej si pozor na to, co si přeješ, mohlo by se ti to splnit". Myslete na to, že to, co do Vesmíru posíláme se nám z něj vrací. Mnohým lidem by tyto knihy opravdu mohly změnit život, jak slibují - hlavně těm, kteří žijí v negacích a neumí vytvořit větu bez několika záporů naráz. Doporučuji si přečíst, alespoň jednu z nich, protože správné tvoření přání a působení na okolí je potřeba ve všech rituálech, které se dělají.

 

 

 

...